Dlaczego Zarząd Powiatu pozbywa się majątku? Starosta Wysocki „ucieka” przed pytaniami…

903
Nikt z Zarządu nie chciał się wypowiedzieć na temat tajemniczej "transakcji". Radni opozycji komentowali, że PiS "spłaca długi" burmistrzowi Trzebnicy, w zamian za posady.
Nikt z Zarządu nie chciał się wypowiedzieć na temat tajemniczej "transakcji". Radni opozycji komentowali, że PiS "spłaca długi" burmistrzowi Trzebnicy, w zamian za posady.
Nikt z Zarządu nie chciał się wypowiedzieć na temat tajemniczej „transakcji”. Radni opozycji komentowali, że PiS „spłaca długi” burmistrzowi Trzebnicy, w zamian za posady.

Zakończyła się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu. Podczas obrad brakowało dwóch radnych. Mandatu nie objęła jeszcze radna, która weszła na miejsce Henryka Cymermana i nieobecny był również Jan Hurkot. Koalicja miała więc 1 głos przewagi i właściwie przegłosowała wszystko co chciała. Gorąc zrobiło się, gdy radna Matusiak zaproponowała, by do budżetu dopisać remont mostu w Korzeńsku, który znajduje się w opłakanym stanie. (szczegóły podamy w wydaniu papierowym we wtorek) Najciekawiej zrobiło się jednak, gdy Robert Adach zapytał o uszczuplanie majątku powiatu. Pytał czy to prawda i domagał się, by starosta lub ktoś z zarządu wyjaśnił radnym o co chodzi.

Niestety zarówno starosta jak i pozostali członkowie nabrali wody w usta i pochowali głowy w piasek. Adach tymczasem dziwił się, że zarząd coś przed radnymi ukrywa i oznajmił, że tak postępuje mafia, a nie samorząd, który powinien działać otwarcie. Doszło do przepychanki słownej, którą zarejestrowała nasza kamera. (film opublikowany zostanie we wtorek)

Po sesji również nasz dziennikarza próbował rozmawiać ze starostą i pytać, czy to prawda, że zarząd oddał gminie grunt, przy ul. Piwnicznej. Starosta Wysocki z PiS, zamiast rzeczowej odpowiedzi jak mantrę powtarzał: „proszę o pytania na piśmie” i odwrócił się od kamery.

Zapytaliśmy co o sprawie sądzi Janusz Szydłowski z PiS, który jeszcze nie tak dawno był jednym z najzagorzalszych krytyków burmistrza Długozimy. Co powiedział nam zaskoczony radny? O tym i o wielu innych szczegółach napiszemy we wtorkowym wydaniu NOWej gazety.

2 KOMENTARZY

  1. Szok buta i arogancja toż to nie przystoi PiS-owi, ale cóż „pod latarnią najciemniej” to powiedzenie zawsze się potwierdza. Buraki i bezczelna słoma a nie władza. Ciekawe co jeszcze wlezie jak się ugruntuje nowa koteria.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here