Już w sobotę II Rodzinne Zawody Pływackie.

132

Jak zaznaczają organizatorzy, w zawodach mogą uczestniczyć wyłącznie rodziny 3 – 4 osobowe. Zawody rozegrane zostaną na basenie sportowym, na torach 25 m oraz na basenie rekreacyjnym na torach 12,5 m – kategoria wiekowa przedszkolaki. Sztafeta rozgrywana będzie na dystansie 100 m (4 x 25m). W zawodach obowiązywać będzie system wyścigów na czas. Pomiar czasu odbywać się będzie ręcznie. Zawody rozgrywane będą w następujących stylach: dowolny (kraul), grzbietowy, delfin, motylek i  klasyczny. Zawodnicy mogą rozpoczynać start od skoku do wody  ze słupka, z brzegu lub z  wody przy ścianie basenu.W sztafecie zakazane są skoki na płytkiej stronie, gdzie start następuje z wody.

Przewidziano następujące kategorie wiekowe:

– Przedszkolaki – dystans 12,5 m;

– I – III klasa szkoły podstawowej – dystans 25 m;

– IV – VI klasa szkoły podstawowej – 25 m;

– Uczniowie do 18 roku życia – 25 m;

– Kategoria „open” powyżej 18 roku życia – dystans 25 m.

Klasyfikacja rodzinna:

Jest przez organizatorów najbardziej honorowana. O wynikach w tej klasyfikacji decydują czasy uzyskane przez sztafety rodzinne pływające w składach 3 lub 4 osobowych. W sztafecie rodzinnej mogą startować: dzieci i ich rodzice lub opiekunowie prawni. W przypadku drużyny 3-osobowej kapitan wyznacza osobę płynącą 2 x 25 m w sztafecie.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują nagrody w postaci medali i dyplomów za zajęcie I, II i III miejsc. Nagroda Burmistrza Gminy Trzebnicy wręczona zostanie dla najlepszej rodziny.

Opłata startowa wynosi 30 zł (opłata obejmuje koszt wejścia) i musi zostać uiszczona w dniu startu, przed wejściem na teren hali basenowej.

Program zawodów:

godz. 9 – otwarcie biura zawodów

9.30 –  otwarcie zawodów

9.40 – rozgrzewka

9.50 – start poszczególnych kategorii

10.45 start sztafet rodzinnych, a potem rozdanie nagród.

Formularze zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej: www.trzebnicazdroj.eu lub przy stanowisku kas Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój”, można pozostawić przy stanowisku kas Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój” lub przesłać e-mailem na adres: biuro@trzebnicazdroj.eu. Organizatorzy zastrzegają, że zawody odbędą się przy obecności minimum 6 rodzin.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here