„Prusice Biegają” po pierwszym etapie

125

Co miesiąc zawodnicy pokonują dystans pięciu kilometrów. W zależności od miejsca na którym ukończą bieg, otrzymują odpowiednią ilość punktów – pierwsze miejsce 30 pkt. drugie 29 pkt. itd. Za przebiegnięcie trasy ponownie, można otrzymać dodatkowych pięć punktów. Pod koniec sezonu punkty są sumowane i wyłaniany jest zwycięzca.

W bieganiu bierze udział około 40 osób. Zawodnicy startują w różnych kategoriach w zależności od wieku i płci. Bieg zaczyna się pod Zespołem Szkół, a kończy na ulicy Lipowej. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Pierwszy bieg w 2015 r. odbył się 25 stycznia. Dominowali trzebniczanie Podobnie jak tydzień wcześniej w Leśnych Przedbiegach wygrał Damian Jarecki z czasem 17:21min. Drugie miejsce zajął Andrzej Hazubski  – 18:20. Na trzecim miejscu był Karol Komorowski 18:29 min..

Organizatorzy biegów to: burmistrz gminy Prusice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach oraz Prusickie Centrum Fitness. Więcej informacji o regulaminie i sposobie zapisania się na bieg w następnej edycji znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.bieg.prusice.pl

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here