Konwój Muszkieterów zajechał do Trzebnicy

170

 

konwój muszkieterówMuszkieterowie to grupa niezależnych europejskich przedsiębiorców prowadzących sieć supermarketów spożywczo-przemysłowych. W Polsce należą do stowarzyszenia sklepy Intermarche i Bricomarche. Ale Muszkieterowie to nie tylko placówki handlowe – to także fundacja. Jej największą i najważniejszą akcją jest Konwój Muszkieterów, w czasie którego w okresie świąt Bożego Narodzenia fundacja przekazuje finansowe wsparcie dla najbardziej potrzebujących w całym naszym kraju.

Od kilku lat Muszkieterowie w porozumieniu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy obdarowują paczkami dzieci z rodzin zastępczych z naszego powiatu. Również w tym roku Aleksandra Ferte z Intermarche w Trzebnicy zadbała, by Konwój Muszkieterów wywołał uśmiech na wielu twarzach. W czwartek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego na mikołajowej zabawie spotkały się dzieci i ich opiekunowie. O samej imprezie mówi Zofia Kaczmarek, dyrektor PCPR : -Do naszego powiatu Konwój Muszkieterów zajeżdża od kilku lat. Corocznie na takiej uroczystości spotykają się nasze rodziny nie tylko po to, żeby odebrać dary, ale również dlatego, że dla dzieci jest to świetna zabawa, a dla dorosłych okazja do wymiany doświadczeń, podzielenia się problemami i radościami dnia codziennego. Jest to jedna z form integracji: przy poczęstunku ufundowanym również przez Muszkieterów zawierane są nowe znajomości, a także zacieśniane te już istniejące. Dzieci są przeszczęśliwe i radośnie rozbawione. Widać, że całe spotkanie jest bardzo serdeczne i przyjacielskie.

Tegoroczną zabawę dla dzieci przygotowali uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 W Trzebnicy pod przewodnictwem pedagog Elżbiety Jednoróg. Młodzież nawiązała wspaniały kontakt z dziećmi, które bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach. Czekając na Mikołaja można było pomalować sobie twarz, zatańczyć. W końcu oczekiwana chwila nadeszła i przybyły na imprezę Mikołaj zaczął rozdawać paczki.

konwój muszkieterow_mikołaj

Zapytana o wrażenia jedna z zastępczych mam opowiada: –To już mój trzeci Konwój i bardzo mi się podoba. Jestem bardzo zadowolona, że mam okazję spotkać się ze znajomymi. W tym roku jest zupełnie inaczej i dzieci o wiele lepiej się bawią. Młodzież z gimnazjum i liceum przygotowała dla nich wspaniałą imprezę. Paczki też są bogatsze niż poprzednio – poza słodyczami, których jest naprawdę dużo, dzieciaki otrzymały jeszcze przybory do rysowania.

Niezwykłe na tym spotkaniu było to, że na sali obecne dzieci były w bardzo różnym wieku. Wszystkie były szczerze zadowolone i nikogo nie trzeba było zachęcać do udziału w zabawie.  Za rok wszyscy będą oczekiwać Konwoju Muszkieterów z niecierpliwością i nadzieją na równie udaną imprezę.

konwój muszkieterow_mikołaj_1

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here