Artystyczne ferie w Zespole Szkół w Prusicach

624

Na zajęciach dzieci tworzyły figury aniołów. W opinii instruktorki były to prace na poziomie liceum plastycznego. Oprócz samej nauki manualnych zdolności odbywała się także terapia sztuką, czyli uczenie dzieci współpracy i cierpliwości. Każda z wykonanych prac miała różnych autorów, według prowadzącej ma to bardzo duży wpływ na przeciwdziałanie egoizmowi.

Innym zadaniem dla uczestników było malowanie. Tematem prac miała być „Moja wylęgarnia”. Dzieci musiały narysować rzecz, z której rodzą się inne rzeczy. Powstała m.in.: szkoła która „wylęga” wiedzę, czy dłoń która tworzy muzykę. Było to zadanie mające wyzwolić w młodych umysłach zdolność do niestandardowego myślenia.

Warsztaty odbywały się przez trzy dni, 21- 23 stycznia. Gotowe prace można było obejrzeć w szkole 23 stycznia. Jak co roku będzie zorganizowana ich wystawa w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach. Na ogłoszenie informacji kiedy odbędzie się pokaz trzeba jeszcze poczekać.

Zajęcia te były zorganizowane przez prusicki GOKiS już trzeci raz z kolei. Dla dzieci podczas ferii były przygotowane także inne atrakcje. Mogły pograć na xboxie, odbywały się zabawy na sali gimnastycznej i w klasach. Dla każdego uczestnika przygotowany był poczęstunek. Wszystko odbywało się pod nadzorem opiekunek.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here