Co zrobić, kiedy zaatakuje nas pies?

316

Jak mówi Iwona Mazur przypadki psów agresywnych, atakujących przechodniów (jeśli wystąpi niebezpieczeństwo pogryzienia) bezzwłocznie należy zgłaszać na policję, która podejmując interwencję, powiadomi też lekarza weterynarii, działającego na zlecenie miasta lub gminy lub podmiot działający na jej rzecz, a ten przy pomocy specjalnego sprzętu schwyta zwierzę (w razie potrzeby przebada i pozostawi na obserwacji) oraz odwiezie do schroniska.

Jak zachować się w przypadku zagrożenia ze strony agresywnego zwierzęcia? Co wtedy zrobić?

Stań, nie uciekaj,

Nie patrz psu w oczy,

Nie okazuj strachu,

Nie odwracaj się, zwłaszcza jeśli jest duży, bo gdy skoczy na ciebie, może Cię przewrócić,

Stań do psa bokiem, na lekko rozstawionych nogach. To pozwali Ci utrzymać równowagę,

Staraj się później przyjąć pozycję żółwia. Ochronisz te części ciała, które zwykle gryzie pies.

Iwona Mazur przypomina, że jeśli posiadamy jakieś zwierze, to musimy pamiętać, żeby nie było ono uciążliwe dla innych: Ważne jest by właściciele zwierząt pamiętali o swoich obowiązkach, a w szczególności o prowadzeniu psów poza swoimi posesjami na smyczy, niewprowadzaniu psów i innych zwierząt do obiektów użyteczności publicznej chyba, że w obiekcie taki zakaz nie obowiązuje, o stałym dozorze nad psami i innymi zwierzętami domowymi i niewprowadzaniu psów na teren placów zabaw – wylicza policjantka.

2 KOMENTARZY

  1. (…), zadzwońcie na policję zgłaszając bezpańskiego psa – zobaczycie kto przyjedzie. Lansują się za nasze pieniądze a brudną robotę i niewygodną zrzucają na straż miejską.

  2. nie raz zgłaszałem interwencje z prośbą o pomoc na policję to wiecznie słyszę że nie mają patrolu. zbywają mnie do innych służb
    to teraz spróbujcie im zglosic bezpańskiego psa.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here