Żywność dla najbardziej potrzebujących z gminy Zawonia

219

Głównym celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących, czyli zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Wsparcie będzie kierowane do osób najuboższych przez dostarczanie im produktów spożywczych wysokiej jakości.

Do Zawoni dotarła już pierwsza partia – 1,5 tony żywności, w tym: 300 litrów mleka, 300 kg cukru, 300 kg makaronu, 300 litrów oleju rzepakowego i 768 sztuk konserw mięsnych o wadze 0,4 kg każda. Łączna wartość pomocy to 5500 złotych.

Żywność rozdawana będzie w dniu 29 stycznia 2015 roku w godzinach 11 -18. Zapraszamy do lokalu przy ulicy Milickiej 2. Żywność należy się osobom potrzebującym i spełniającym kryteria jej otrzymania. W latach 2014–2015 w pierwszej kolejności pomocą mają być objęte osoby, których dochody nie przekraczają 684 zł na członka rodziny lub 813 zł w przypadku osoby samotnej. W uzasadnionych przypadkach z pomocy będą mogły skorzystać osoby, które nie spełniają tego warunku.

W kolejnych miesiącach 2015 roku podobne dostawy będą powtarzane. Wszyscy zainteresowani otrzymaniem paczek proszeni są o udanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej po skierowanie, na podstawie którego paczki zostaną wydane.

UWAGA:W pierwszej kolejności żywność przekazywana będzie mieszkańcom gminy Zawonia. W razie braku zainteresowania tą formą pomocy – żywność przekazana będzie do innych, sąsiednich gmin.

2 KOMENTARZY

 1. Czyli każdy może dostać taką pomoc jeżeli jest się bezrobotnym.
  Ja mam pracę i dlatego dowiedziałem się o tym bo mam internet.
  Ale jak jesteś biedny to nie dowiesz się, bo nie masz internetu.
  Zgroza !!!
  Dostałem to co chciałem i oby więcej takich akcji.
  Mnie interesuje cukier, badam ile jest „cukru w cukrze”

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here