Nowy przystanek na trasie szynobusu

200

W miejscowości jest już niemal gotowy nowy przystanek osobowy, powstały w miejscu poniemieckiej, niewykorzystywanej od wielu lat krawędzi peronowej.

Przypomnijmy, że zarządcą linii kolejowej łączącej Trzebnicę z Wrocławiem są Koleje Dolnośląskie S.A.

Jak mówią przedstawiciele zarządcy, przez ostatnie lata, gdy Ramiszów znacznie się rozrósł, mieszkańcy zabiegali o to, by móc korzystać z szynobusów.

W tym roku potrzebom stanie się zadość. Oprócz nielicznych kursów autobusu, kursującego na przedmieścia Wrocławia tylko w dni robocze, do dyspozycji ramiszowian będzie teraz nawet 12 par pociągów w relacji Trzebnica-Wrocław Główny i odwrotnie – twierdzi przedstawiciel Kolei Dolnośląskie S.A. Dodaje, że nowy przystanek ucieszy zapewne nie tylko mieszkańców, lecz również społeczność akademicką Wrocławia. Studenci chętnie odwiedzają tutejszy ośrodek jeździecki, w którym odbywają również zajęcia wychowania fizycznego. Niemałym problemem był dogodny dojazd. Wkrótce to się zmieni.

Aktualnie trwają procedury związane z odbiorem przystanku i włączeniem do krajowej sieci kolejowej. Liczymy też, że do 15 marca 2015 r., kiedy – najpóźniej – pierwsze szynobusy zatrzymają się na przystanku, zdąży powstać niezbędny chodnik, który połączy miejscowość z pachnącym nowością peronem – zapewniają przedstawiciele kolei.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here