Futsal – liga piłki halowej w Prusicach i Obornikach Śląskich.

1066
Futsal - liga piłki halowej w Prusicach i Obornikach Śląskich.
W Prusicach w niedzielę 18 stycznia rozegrana została 7 kolejka.

Prusice

Zmagania o puchar burmistrza gminy i miasta Prusice zbliżają się do końca. W niedzielę 18 stycznia zakończona została VII kolejka ligi, do końca zostały jeszcze 4.

Liga halowa w Prusicach to impreza odbywająca się corocznie. Jej organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach a patronem burmistrz Prusic Igor Bandrowicz. W tym roku uczestniczy w niej 12 drużyn, z czego 3 są miejscowe.

Co tydzień wszystkie drużyny grają dwa mecze: jeden w sobotę, drugi w niedzielę. System rozgrywek to „każdy z każdym”. Zawody można oglądać w hali Zespołu Szkół w Prusicach.

Do zakończenia zmagań zostały 4 kolejki, a sytuacja na czele tabeli dalej nie jest klarowna. Na razie prowadzą seniorzy Orła Prusice. Możemy się spodziewać dużych emocji do ostatniego meczu. Kiedy wczoraj zamykaliśmy wydanie, organizatorzy nie podliczyli jeszcze ostatniej rundy i nie podali ostatecznych wyników.

Oborniki Śląskie

futsal
W Obornikach Śl. podobnie jak w poprzednim roku rozgrywki prowadzone są w dwóch ligach.

 

Liga w Obornikach również zmierza ku końcowi. W niedzielę zakończona została VIII kolejka, a cały turniej został zaplanowany na dziesięć rund.

Podobnie jak w Prusicach, zawody również są imprezą cykliczną. Tegoroczne mistrzostwa są już dwunastymi z kolei. Organizuje je Obornicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a dokładniej  Arkadiusz Kucharski. Impreza co tydzień odbywa się w szkolnej hali sportowej w Obornikach.

Mecze rozgrywane są w dwóch ligach. W pierwszej jest sześć drużyn, a w drugiej siedem. Zwycięzcy drugiej ligi, w następnym sezonie awansują do pierwszej, a drużyna z ostatniego miejsca w pierwszej lidze spada do drugiej.

Pierwsze miejsce zajmuje obecnie drużyna Green Team, a w drugiej lidze drużyna – 100 Twarzy Grzybiarzy. Królami strzelców po ósmej kolejce są Piotr Konopacki (I liga, 21 bramek) i Andrzej  Adamczyk (II liga, 28 bramek). Niestety organizator do poniedziałkowego popołudnia nie podliczył jeszcze wyników, ale podał po trzy zespoły, które uzyskały najwięcej punktów z I i II ligi. I tak w I lidze w czołówce są: 1. Green Team, 2.Gladiatorzy, 3.BOCA Juniors, a w czołówce II ligi znajdują się: 1.100 Twarzy Grzybiarzy, 2.Browar Skład, 3.Sparta 1906.

Więcej informacji znajdziecie państwo na stronach internetowych.

Oborniki Śląskie – kpbor.pl

Prusice – prusice.pl i na profilu facebookowym GOKis Prusice

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here