Robert Rozmus zawładnął żmigrodzkim Smokiem

997

Przypomnijmy, że tradycją stało się, że osoby najaktywniejsze na różnych płaszczyznach życia, które działają na terenie gminy Żmigród nominowane są do nagrody Smoka Sukcesu. W tym roku już po raz VII kapituła, w której skład weszli: Jan Czyżowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Żmigrodzie, Tadeusz Marek – żmigrodzki biznesmen, Mirosław Uruski – Komendant Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego, Daniel Długosz – współwłaściciel i wydawca NOWej Gazety Trzebnickiej, ks. Romuald Paszczuk – proboszcz parafii Św. Trójcy w Żmigrodzie, Henryk Fita – jeden z najlepszych rolników w naszym kraju, Małgorzata Kosińska – przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie wytypowała najaktywniejszych mieszkańców gminy w pięciu kategoriach. Tradycyjnie, ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek odbyło się podczas Balu Smoka.

bal_smoka_tance_net
Na balu bawiło się ponad 150 osób.

 

Podobnie jak nagradzanie zasłużonych mieszkańców, żmigrodzką tradycją stało się już, że podczas uroczystego balu zbierane są środki finansowe, które później przekazywane są na pomoc mieszkańcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku pieniądze zbierane były dla Andrzeja Lacha, który jest mieszkańcem Kaszyc Milickich. Mężczyzna obecnie ma 41-lat, mimo młodego wieku jest schorowaną osobą, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jak mówili organizatorzy balu, pan Andrzej jest praktycznie zamknięty w czterech ścianach, po tragicznym wypadku sprzed siedmiu lat. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację, a przede wszystkim na tzw. wkład własny, który potrzebny jest do sfinansowania windy dla osoby niepełnosprawnej. Przy współfinansowaniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie możliwe będzie wybudowanie windy, która dla pana Andrzeja będzie prawdziwymi drzwiami na świat.

Przygotowania do balu trwały długo, w sprzedaży były bilety, które również wsparły cel charytatywny. Jak powiedzieli organizatorzy było więcej chętnych niż miejsc. Imprezę otworzył zwyczajowym toastem burmistrz Żmigrodu, Robert Lewandowski.

Robert Rozmus zawładnął żmigrodzkim Smokiem
Imprezę bardzo żywiołowo poprowadził znany aktor Robert Rozmus.

 

Tegoroczną galę z ogromną dawką energii i dobrego humoru poprowadził uznany aktor Robert Rozmus. Prowadzący pełnił rolę konferansjera, wodzireja, a także wokalisty – wykonywał światowe przeboje z polskimi tekstami. Aktor wielokrotnie zmieniał przebrania: raz pojawiał się w sztucznym futerku, innym razem zaskakiwał fryzurą afro. Muzykę zapewniała jego grupa Andy´s Band. Goście bawili się doskonale, na parkiecie niemal cały czas był tłum, nikogo nie trzeba było namawiać do zabawy, wszyscy tańczyli i wspólnie śpiewali. Dla urozmaicenia i wzbogacenia całej zabawy aktor dał szansę wykazać się uczestnikom i niczym w programie „Szansa na sukces” na scenę zaprosił ochotników. Prym wiodły panie, które śpiewając największe polskie przeboje porwały niemal całą salę do zabawy.

Punktem kulminacyjnym wieczoru było odczytanie przez członków kapituły. Jan Czyżowicz podkreślił, że kapituła wybrała trzech nominatów w każdej kategorii, a każdy z nich na nagrodę w pełni zasłużył. Przypomnijmy, że w poprzednim numerze przedstawiliśmy wszystkich nominowanych. Napięcie utrzymywane było do ostatniej chwili… kiedy w końcu poznaliśmy nagrodzonych Smokami Sukcesu, a byli nimi:

Robert Rozmus zawładnął żmigrodzkim Smokiem

 

 

W kategorii Biznes – Ogrody Zimowe „Załanowski”,

W kategorii Sport i Turystyka – Aleksander Wroński, 

W kategorii Kultura i Oświata – Teatr Miejski 48,

W kategorii Działalność Społeczna – Janina Gall,

W kategorii Rolnictwo – Damian i Grzegorz Rychliccy.

Więcej w popierowym wydaniu NOWej gazety.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here