Okradał skarbonkę bazyliki i pomieszczenia Caritasu

96

Jak mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali podejrzanego w wyniku prowadzonych działań operacyjnych.

Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do skarbonki w bazylice i pomieszczeniach Caritasu. Jest nim 24 – letni mieszkaniec Trzebnicy – mówi policjantka i dodaje, że do zatrzymania doszło, gdy mężczyzna wychodził z bazyliki.

Jak ustalili trzebniccy kryminalni, podejrzany w okresie od 15 listopada 2014 r. do 5 stycznia 2015 r. włamywał się do drewnianej skarbonki z datkami znajdującej się właśnie w trzebnickiej bazylice. Włamań tych dokonywał przy użyciu śrubokręta, który przynosił ze sobą. To właśnie nim odkręcał śruby pokrywy skarbonki. Mężczyzna włamał się do skarbonki kilkukrotnie. Łącznie straty oszacowano na kwotę około 1000 zł – mówi funkcjonariuszka.

Zapytana przez nas policjantka nie chce zdradzać szczegółów kradzieży, nie potwierdza również, że mężczyzna był pod opieką trzebnickiego Caritasu. – Mogę dodać, że ze skarbonki wyjmował pieniądze o różnych nominałach, a z pomieszczeń Caritasu wynosił podstawowe produkty żywnościowe – mówi Iwona Mazur, ale nie chce wyjaśnić, w jaki sposób oskarżony kradł jedzenie i jak dostawał się do pomieszczeń, w których było składowane.

Podejrzany usłyszał już w tej sprawie 13 zarzutów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd – dodaje Iwona Mazur.

Nie wiemy czy trzebniczanin kradł pieniądze i jedzenie, bo był w trudnej sytuacji życiowej i po prostu nie miał co jeść czy też robił to „dla sportu”. Wszystkie okoliczności sprawy zbada teraz sąd.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here