Co po świętach zrobić z choinką?

135

W polskiej tradycji poświąteczny okres kolędowy trwa do 2 lutego, do święta Matki Boskiej Gromnicznej. Jednak w większości domów nie udaje się aż tak długo utrzymać pięknej, świątecznej choinki. Co zatem zrobić z drzewkiem? Jeśli mamy roślinę w doniczce możemy ją wsadzić do ziemi w ogródku. Trzeba pamiętać, żeby przez kilka dni „przetrzymać” drzewko na przykład na ganku, gdzie jest chłodniej niż w domu, ale roślina nie przemarznie.

Sztuczne choinki zwykle demontujemy i przechowujemy aż do kolejnych świąt. A co zrobić z żywą choinką?

Drzewko można przywieść do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – mówi Radosław Kowalik, prezes obornickiego ZGK, który odbiera odpady na terenie tej gminy. – Choinkę zaliczamy do odpadów biodegradowalnych. Można ją zatem zapakować w worek na odpady bio; oczywiście uprzednio należy pociąć pień, a my odbierzemy worek z odpadami zgodnie z harmonogramem – zapewnia prezes i dodaje, że sztuczne choinki, których nie będziemy już używać najlepiej jest oddać w PSZOK-u.

Podobnie jest również w innych gminach. Warto pamiętać, że śmieci możemy oddawać tylko w punktach przypisanych do gminy naszego zamieszkania, w której płacimy tak zwany podatek śmieciowy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here