Zmienia się krajobraz

123
Powoli kończą się prace rozbiórkowe w Będkowie.
Powoli kończą się prace rozbiórkowe w Będkowie.
Powoli kończą się prace rozbiórkowe w Będkowie.

Przypomnijmy, że droga ekspresowa S-5 połączy województwo dolnośląskie z krajowym układem drogowym województwa wielkopolskiego i Polską północną, a także – poprzez Autostradową Obwodnicę Wrocławia – z południowo-zachodnią częścią województwa dolnośląskiego. To długo wyczekiwana inwestycja. Z punktu widzenia mieszkańców naszego powiatu ma ona przede wszystkim rozładować ruch na krajowej drodze nr 5, którą wielu mieszkańców codziennie dociera do Wrocławia.

Po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad okazało się, że pierwszy odcinek od węzła Wrocław Północ zrealizuje włoska spółka Astaldi. Wykonawca 100 dni temu przejął plac budowy trasy ekspresowej i mimo trwającego od 15 grudnia do 15 marca tzw. okresu zimowego, prowadzi prace przygotowawcze.

Wysoki Kościół_ s-5
Również w Wysokim Kościele trwają prace rozbiórkowe.

 

Po ekspresówce pojedziemy za niecałe dwa lata

Jak mówi Hanna Gehrke-Gut, przedstawiciel firmy Astaldi, od początku robót wykonano szereg zadań projektowych oraz prac na placu budowy, które pozwolą oddać do użytku drogę zgodnie z kontraktowym założeniem już w grudniu 2017 roku.

–  Jesienią 2014 roku zakończone zostały prace saperskie; wytyczono przebieg trasy i wybito punkty hektometrowe – mówi Hanna Gehrke-Gut i dodaje, że firma wykonała również wiele analiz akustycznych. – Częściowo zakończono opracowanie projektów dróg dojazdowych oraz dróg serwisowych. Trwa przygotowanie projektów wykonawczych przebudowy sieci wodociągowej oraz telekomunikacyjnej. Uzyskaliśmy uzgodnienia projektu przebudowy sieci energetycznej.

Inwentaryzują zieleń, przenoszą robaczki

Zmienia się krajobraz
Tęgosz rdzawy. To jeden z chrząszczy, które zostały przeniesione na nowe siedlisko.

 

Więcej w wydaniu papierowym NOWej gazety.

2 KOMENTARZY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here