Zadowalająca forma po świątecznej przerwie

157

W sobotę, 10 stycznia w trzebnickiej hali ZAPO odbył się mecz rundy finałowej, w którym  trzebniczanki zmierzyły się z TOP Bolesławiec. Obecnie gra toczy się o miejsca 9-11. Sobotni mecz pokazał, że nasze siatkarki mają duże szanse na zajęcie tego najlepszego.

Pierwszy set meczu poszedł jak po maśle. Dobra zagrywka, atak, choć specjalnie nie trzeba było się trudzić. Set zakończył się bardzo szybko, wynikiem 25:10 dla naszej drużyny. Schody zaczęły się dopiero po przerwie. Zdaje się, że po łatwo wygranym pierwszym secie, Gaudianki zbyt pewnie i lekceważąco podeszły do dalszej gry. Nie spodziewały się rehabilitacji przeciwniczek. A szkoda, bo te pomimo kiepskiej zagrywki i braku ataku skutecznie wykorzystywały każdy błąd naszych siatkarek, przy okazji popisując się świetną grą w polu. A trzeba przyznać, że drugi set to wręcz książkowy przykład tego, jak nie należy grać w siatkówkę, jeżeli chodzi o trzebnicką drużynę. Zepsuta zagrywka za zagrywką, absolutne pogubienie się na boisku, a do tego brak koncentracji, czego efektem były najprostsze piłki wpadające w boisko. Ostatecznie przeciwniczki pokonały Gaudię w drugiej partii wynikiem 25:21.
Na szczęście chyba reprymenda trenerki Danuty Żołdak dała trzebnickiej drużynie do myślenia,  trzecia część spotkania wyglądała już nieco lepiej. Dziewczęta jakby obudziły się z letargu i zaczęły grać. Tu jeszcze nieśmiało, kończąc set wynikiem 25:23, ale wygrana dodała sił do walki i już w ostatnim secie Gaudianki nie miały problemów ze zwycięstwem seta 25:19, a tym samym całego meczu wynikiem 3:1. Zawodniczkom z Bolesławca trzeba jednak oddać bardzo dobrą grę w polu i koncentrację na piłce. Każda dłuższa akcja była rozstrzygana na ich korzyść, właśnie dzięki temu, że były gotowe odebrać każdą, nawet najtrudniejszą piłkę.
W  niedzielę, 11 stycznia emocji dostarczały nam młodziczki Gaudii. Rozegrały dwa spotkania w walce o miejsca 5-8 Dolnośląskiej Ligi Siatkarskiej. Nie da się ukryć iż pierwszy mecz, z MMKS Kłodzko pozostawiał wiele do życzenia. Drużyna z Kłodzka od lat jest jedną z najlepszych, prowadzi trudne mecze, jednak jest w naszym zasięgu. Spotkanie rozpoczęło się swobodnie, bez większych przewag jednej czy drugiej drużyny. Niestety po kilku błędach Gaudianki mentalnie opadły z sił, co zawodniczki z Kłodzka skrzętnie wykorzystały. Zaczęły grać tak jak to one potrafią, za to nasze dziewczęta kompletnie pogubiły się na boisku. Nagle każda piłka okazała się tą niemożliwą do odebrania, rozegrania, zaatakowania. Oj, nie był to dobry początek tego dnia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się dwoma przegranymi przez Gaudię setami do 15 i 18. Mimo, że spodziewaliśmy się, że będzie to trudny mecz, to gra naszej drużyny pozostawiała wiele do życzenia. Później jednak okazało się, że był to tylko mały epizod, a Gaudianki już w drugim spotkaniu udowodniły, że wiele potrafią.
Wynik meczu z SL „Salos” RP  Nowa Ruda w mniemaniu niektórych był z góry przesądzony. Trzebniczanki w bieżącym sezonie już dwukrotnie wygrały z tą drużyną. Ale bardzo dobrze, że nie zlekceważyły przeciwniczek, bo łatwo nie było. W niedzielnym meczu na pewno na wyróżnienie zasługuje nominalna lewa atakująca Gaudii Patrycja Kluga, która punktowała niemalże każdym atakiem. Nie zawiodła również postawą, zagrzewając koleżanki z drużyny do walki o każdy punkt. Nie zabrakło nam również dobrej zagrywki, jednak i nasze przeciwniczki nie odstawały od trzebnickiej drużyny w tej kwestii. Przewagą z naszej strony była liczba udanych zagrywek. Kiedy już piłka znalazła się po naszej stronie boiska, Gaudianki nie wypuszczały jej tak łatwo. Serie punktowe miały również noworudzianki, te jednak szybko udawało się trzebniczankom odrobić. Summa summarum MMKS „Gaudia” może odnotować kolejne zwycięstwo 2:0 (w setach do 18 i 20)  i cierpliwie czekać na dalszy ciąg rozgrywek. Wszyscy mamy nadzieję na jak najlepszą lokatę trzebnickiej drużyny. Być może dłuższa przerwa pozwoli naładować akumulatory i ruszyć do walki w następnym meczu od pierwszego gwizdka .

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here