Znamy nominacje do Smoków Sukcesu

346

Smoki Sukcesu to wyróżnienia dla żmigrodzian, którzy na różnych płaszczyznach życia odnoszą sukcesy. Statuetki przyznawane są w 6 kategoriach. O nominacjach decyduje Kapituła Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu, w składzie: Jan Czyżowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Żmigrodzie, Tadeusz Marek – żmigrodzki biznesmen, Mirosław Uruski – Komendant Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego, Daniel Długosz – współwłaściciel i wydawca NOWej gazety trzebnickiej, ks. Romuald Paszczuk – proboszcz parafii Św. Trójcy w Żmigrodzie, Henryk Fita – rolnik, Małgorzata Kosińska – przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie. Kapituła wybrała po 3 nominatów z każdej kategorii, nie znamy jedynie kandydatów do otrzymania nagrody specjalnej.

Nominowali najlepsi w gminie

Nominacje w kategorii biznes otrzymali:

– Energomontaż Żmigród (czołowy pracodawca Żmigrodu, który umieścił zakład produkcyjny w żmigrodzkiej podstrefie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości);

– Ogrody Zimowe „Załanowski” (jedna z najbardziej dynamicznie rozwijająca się firm w swojej branży, oferująca wyprodukowane przez siebie rozwiązania autorskie, jak i montaż u klientów);

– Marek Zalewski (jego firma, działa w branży budowlano –usługowej. jej wizytówką stał się odrestaurowany, zabytkowy plac w centrum Żmigrodu).

Kategoria sport i turystyka:

– Anita Turkiewicz  -15-letnia żmigrodzianka, wychowanka Piasta Żmigród.  Obecnie reprezentuje AZS Wrocław, razem z tą drużyną wywalczyła brązowy medal rozgrywek 2013/2014. Jest zawodniczką drużyny do lat 17.

– Patryk Roskosz  –drugie  miejsce na Mistrzostwach Polski Cavalcanti w MMA w Luboniu, również druga lokata podczas zawodów Arena Berserkerów Szczecin 2014.

– Aleksander Wroński  – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie. Prowadzi trzecioligową drużynę siatkarską ULKS „Ogień” Żmigród, przewodniczący Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS, koordynator akcji „Polska Biega” w Żmigrodzie.

Kategoria kultura:

– Izabela Możdżeń – wokalistka: jazz, soul, pop. Niedawno ukazała się jej debiutancka płyta.

– Teatr Miejski 48 – grupa miłośników teatru, bilety na ich spektakle sprzedają się błyskawicznie, w ostatnim czasie wystawili spektakle: „Karol”, „Czarowna noc” i „Na pełnym morzu”).

– Czoug – zespół metalowy uznany w całym kraju.

Kategoria działalność społeczna:

– Łukasz Żukowski – koordynator WOŚP, harcerz i społecznik, który swoim zaangażowaniem zaraża innych.

– Janina Gall – znana z działalności w stowarzyszeniu „Amazonek”, harcerstwie i Żmigrodzkiej Radzie Seniorów.

– Fundacja dla Kobiet „Dobra Dusza” – prowadzi programy profilaktyczne, związane z propagowaniem nowoczesnej wiedzy onkologicznej, czemu służy między innymi doroczna Żmigrodzka Konferencja Psychoonkologiczna i zajęcia studyjne z zakresu właściwego odżywiania.

Kategoria rolnictwo:

–  państwo Rychliccy – rodzinne gospodarstwo, które specjalizuje się w produkcji warzyw, roślin strączkowych, kukurydzy cukrowej, a także zbóż.

– Bogusław Brusiło  – ma nowoczesne gospodarstwo nastawione na produkcję rolną i usługi rolnicze.

– Zbigniew Tadeusiak – gospodarstwo specjalizujące się w uprawie i sprzedaży warzyw.

Nagroda specjalna: – jak mówią organizatorzy, w tej kategorii nie ma nominatów. Kapituła może, lecz nie musi przyznawać tej nagrody. Jeśli przyznaje, musi być to decyzja jednogłośna; ogłaszana jest dopiero podczas Żmigrodzkiego Balu Smoka.

Pomoc dla pana Andrzeja

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka charytatywna. W tym roku pieniądze będą zbierane na rzecz mieszkańca Kaszyc Milickich – 41-letniego Andrzeja Lacha. Pan Andrzej mieszka z rodzicami, którzy go wspierają. Kiedy miał 30 lat zdiagnozowano u niego padaczkę. Potem mężczyzna uległ wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego ma nieodwracalnie uszkodzony kręgosłup, doznał zmiażdżenia klatki piersiowej, jest sparaliżowany od pasa w dół, porusza się tylko na wózku. Przez wypadek on i jego rodzina znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, ale nigdy nie prosili o pomoc. Rodzice pana Andrzeja również są schorowani. Życie rodzinie ułatwiłaby winda, w zakupie której i montażu może pomóc Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dofinansowując 85 proc. kosztów, ale pan Andrzej musi mieć 10 tys. zł wkładu własnego. Ta kwota jest dla niego nieosiągalna, ponieważ otrzymuje jedynie 153 zł pomocy od państwa.

Ponieważ pan Andrzej jest w bardzo trudnej sytuacji, a cały czas zachowuje optymizm, organizatorzy Smoków postanowili, że to właśnie na jego rzecz zostanie przeprowadzona zbiórka.

Przypomnijmy, że bilety na imprezę, w cenie 190 zł od pary/95 zł od osoby można zakupić w sekretariacie Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie (ul. Wrocławska 12), można też dokonać rezerwacji telefonicznej pod numerem: 71 385 31 34. W cenie biletu bogate menu, atrakcyjny program, a imprezę poprowadzi znany aktor i prezenter Robert Razmus.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here