Mędrcy ze Wschodu w Trzebnicy

101
Zeszłoroczne wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców Trzebnicy.

Mędrcy ze Wschodu w TrzebnicyPrzemarsz rozpoczął się z małym opóźnieniem. Podczas gdy Święta Rodzina, w którą przyoblekli się państwo Grabowscy z córeczką Zuzią czekała na Rynku, korowód szedł i szedł, organizując programowe postoje. Ostatnim, czwartym była stacja na Rynku i złożenie darów Świętej Rodzinie przez króli – magów ze wschodu. Przez cały czas magowie na koniach byli prowadzeni przez gwiazdę betlejemską. W Rynku już idąc pieszo wspięli się nas podium i na  scenie przekazali podane im dary. W tym epilogu imprezy zabrakło zwykłej szopki, w której przebywać miała Maryja, Józef i Jezusek. Zwykła scena z mikrofonami, naświetleniem, organizatorami nie oddawała nastroju przynależnego przekazom jakie widzimy w organizowanych przedstawieniach jasełek. A już całkiem nie na miejscu były wystąpienia organizatorów kończące tę część udanej imprezy. Bo nagle na bożenarodzeniowej imprezie rozpoczęliśmy wiecowanie.

Druga część imprezy przeszła w ręce dzieci oraz młodzieży. Uczniowie trzebnickich szkół zaprezentowali program, w ramach którego wysłuchaliśmy wspaniałe wykonanie kolęd.

Całość imprezy prowadzona przez profesjonalny zespół ludzi z zapleczem medialnym i technicznym. Zaś organizatorami imprezy byli: Parafia św. Bartłomieja i św. Jadwigi oraz Urząd Miasta. Oni też ponieśli koszta związane z jej organizacją.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here