Bieg Sylwestrowy dzieci i młodzieży

381

Bieg Sylwestrowy dzieci i młodzieży

W tegorocznym biegu wzięło udział ponad 300 młodych biegaczy. Już od rana można było zaobserwować truchtających po centrum miasta zawodników. Do Trzebnicy przyjechało wiele szkółek i klubów biegaczy z powiatu, jak również z odleglejszych rejonów Dolnego Śląska. Gościliśmy między innymi młodych sportowców z Wrocławia, Brzegu Dolnego, Obornik Śląskich i Zgorzelca. Obecność tak wielkiej ilości drużyn pokazuje rangę trzebnickiego, corocznego święta jakim jest Bieg Sylwestrowy.

Sygnał do startu w pierwszym biegu dał burmistrz Trzebnicy. Rywalizacja odbywała się w 12 grupach. Zawodnicy podzieleni byli rocznikami od 1999 do 2004, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania około 900 metrów, natomiast gimnazjalistom wydłużono trasę do 1100 metrów.    Atmosfera była gorąca, czuło się ducha rywalizacji. Trzeba przyznać, że i pogoda dopisała, choć przyzwyczailiśmy się do corocznego kibicowania w śniegu i mrozie. Tym razem było ciepło jak na tę porę roku, bez opadów. Jedynie miejscami wilgotne powietrze powodowało powstawanie śliskości na powierzchni kostki i asfaltu. Jednak wszyscy zawodnicy świetnie poradzili sobie z trudnościami i dotarli do mety.Bieg Sylwestrowy dzieci i młodzieżyWięcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Biegło się dobrze, tylko miejscami było ślisko, ale dałam radę – mówi nam Paulina Żołnierowska, zwyciężczyni biegu dziewcząt z rocznika 2002. – W zeszłorocznym biegu również wygrałam swoją konkurencję, dlatego miałam nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie. No i udało się – opowiada szczęśliwa triumfatorka.
Każdy uczestnik wbiegając na metę był dekorowany okolicznościowym medalem i otrzymywał dyplom za konkretne miejsce.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych biegów:
Rocznik 2004 – najmłodsi zawodnicy biegu – dziewczęta: I miejsce Wiktoria Rekowska, II – Julia Budzik, III – Amelia Maciejczyk; chłopcy: I – Nikodem Jacheć, II – Jakub Cerega, III – Adrian Lewandowski.    Rocznik 2003 – dziewczęta: I miejsce Anna Hrycyk, II – Patrycja Bednarz, III –  Ewa Szuba; chłopcy: I –  Wojciech Kuras, II – Tomasz Szczepański, III – Wiktor Mosur.Rocznik 2002 – dziewczęta: I miejsce Paulina Żołnierowska, II – Martyna Gorszczuk, III – Edyta Konigsmann; chłopcy: I – Szymon Brodala, II – Olaf Eliasz, III – Krzesimir Kurczak.Bieg Sylwestrowy dzieci i młodzieży

Rocznik 2001 – dziewczęta: I miejsce Miriam Ćwir, II – Julia Kuras, III – Julia Mańkiewicz; chłopcy: I – Filip Ruszkiewicz, II – Michał Rzemykowski, III – Mateusz Zawada.

Rocznik 2000 – dziewczęta: I miejsce Dominika Gileta, II – Karolina Konigsmann, III – Aleksandra Jezioro; chłopcy: I – Michał Linstedt, II – Daniel Jankowski, III  – Aleksander Oziębała.

Rocznik 1999 – dziewczęta: I miejsce Agata Samiło, II –  Aleksandra Lesiewicz, III –  Weronika Kowalczyk; chłopcy: I  – Wojciech Zajączkowski, II – Franciczek Homańczuk, III – Marcin Migrella.

Tradycyjnie zostały przyznane nagrody w rywalizacji międzyszkolnej. I miejsce wśród szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 z Trzebnicy, II miejsce Szkoła Podstawowa ze Żmigrodu, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 z Trzebnicy. Wśród gimnazjów najlepsze okazało się  Gimnazjum nr 1 z Trzebnicy, II miejsce zajęło Gimnazjum ze Żmigrodu oraz II miejsce Gimnazjum nr 3 z Oławy.
Jako że w zawodach wystartowało wiele klubów i szkółek, również w tej kategorii przyznano nagrody. Zwycięzcą został Wrocław Marathon Team, na II miejscu sklasyfikowany został KW „Pegaz”, natomiast III miejsce zajęła drużyna Zorzy Niemil.
Wszystkim uczestnikom Biegu Sylwestrowego serdecznie gratulujemy odwagi i kondycji. Czekamy na kolejny bieg…  już za rok.
[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here