Lekcja tradycji- jasełka, kiermasz i Wigilia w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

1084

Szkoła Podstawowa nr 2 zaprosiła na jasełka w czwartek, 18 grudnia. Przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane było przez uczniów klasy trzeciej b, którzy pracowali pod kierunkiem swojej wychowawczyni Jadwigi Michalak. Niezbędna okazała się pomoc rodziców, którzy przygotowali kostiumy oraz zaprojektowali i wykonali dekoracje. O pracach poprzedzających spektakl opowiada jedna z mam Elżbieta Ćwikła: – Tegoroczne jasełka były zwieńczeniem pracy i pomysłowości dzieci z klasy III b w, szkolnego chóru, nauczycieli, a także rodziców. Rodzice dzieci z klasy przygotowującej przedstawienie z dużym zaangażowaniem włączyli się w organizację tego spektaklu. W dniu poprzedzającym występ poświęcili swój czas na przygotowanie wspaniałej dekoracji sali. Pani Jadwiga Michalak, wychowawca klasy, czuwała nad tymi przygotowaniami. Nie zabrakło szopki, ogniska dla pastuszków, gwiazdy betlejemskiej, owieczek i rozgwieżdżonego nieba. Dekoracje zostały wymyślone i wykonane przez rodziców naszych dzieciaków. Mali aktorzy mogli deklamować i śpiewać w przepięknej scenografii. Dzieci spisały się na medal. Wszystko tworzyło imponującą całość. Dzięki jasełkom widzowie mogli odczuć nieco wcześniej atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Lekcja tradycji- jasełka, kiermasz i Wigilia w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

 

Jasełkom sprzyjała magiczna atmosfera panująca w szkole w dniu spektaklu. Nastrój stworzyły kolędy i piosenki świąteczne śpiewane przez chór szkolny. Niezapomniane będzie przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy III b Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania doskonale wczuwając się w role aniołów, pasterzy, trzech króli i świętej rodziny. Nie mogło zabraknąć też dzieci składających hołd nowonarodzonemu Panu Jezusowi- w tych rolach wystąpili uczniowie klasy 0 b.

 

Sam spektakl wspomina jedna z uczennic Amelia Ćwikła: – Moje jasełka były fajne, ale się trochę stresowałam i trochę mylił mi się tekst wierszyka. Byłam  pierwszym aniołkiem. Pani Jadzia, moja wychowawczyni pochwaliła mnie  nawet jak  się myliłam. Na koniec jasełek bardzo się cieszyłam, bo wszystkim się udało.

Lekcja tradycji- jasełka, kiermasz i Wigilia w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

Po jasełkach wszyscy obecni udali się do holu szkoły, gdzie rozłożone były stoiska świątecznego kiermaszu. Można tam było kupić wiele atrakcyjnych artykułów w korzystnych cenach. Były więc stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, pierniczki, nawet ręcznie malowane bombki. Cały dostępny na kiermaszu towar został ręcznie wykonany przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Dochód z kiermaszu zasili budżet biblioteki szkolnej, dzięki czemu wzbogaci się ona o wiele pozycji atrakcyjnych dla młodych czytelników.

Lekcja tradycji- jasełka, kiermasz i Wigilia w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

Aby stało się zadość świątecznym tradycjom w piątek, 19 grudnia uczniowie szkoły zasiadali w klasach do uroczystych Wigilii, aby złożyć sobie życzenia i przełamać się opłatkiem.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here