Występ przedszkolaków z Pęgowa

158

Były to nietypowe jasełka, bo w formie opowieści. Scena była podzielona na dwie części. W jednej babcia siedząca w fotelu, a wokół niej siedzące na podłodze wnuczęta wspólnie przypominające sobie historię narodzenia Pańskiego. W drugiej części stajenka, a niej Maryja z Józefem i dzieciątkiem. Wokół rodziny – aniołki, pasterze i trzej królowie.

To przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role recytując, śpiewając i tańcząc dla Jezuska. Rolę babci znakomicie odgrywała nauczycielka Halina Rybicka. Licznie zgromadzeni widzowie z entuzjazmem podziwiali występy i widać było, że poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim małym artystom należą się duże pochwały za umiejętne współdziałanie w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne i urzekające widowisko. W specjalnie przygotowanych strojach, wyglądały bosko, dostojnie i przesłodko.

Jasełka przygotowały i czuwały nad ich przebiegiem nauczycielki Maria Nestorowska i Halina Rybicka.  Dzieci za swój wspaniały występ otrzymały świąteczne paczki. Wszystkim rodzicom bardzo gorąco dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzieci do występów i za ich obecność. Składamy im najserdeczniejsze, świąteczno – noworoczne  życzenia. Jasełka od wielu lat wpisane są do naszego kalendarza uroczystości organizowanych w przedszkolu. Dzieci uwielbiają ten wyjątkowy czas przedświątecznych nauk kolęd, pastorałek i wierszy, robienia ozdób, świątecznych dekoracji i upominków dla rodziców.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here