Kara więzienia dla pirata drogowego

515

Przypomnijmy, że do tego tragicznego wypadku doszło 6 kwietnia 2012 r. Jak ustalił Sąd Rejonowy w Trzebnicy, jadący krajową „piątką” w kierunku Żmigrodu samochodem osobowym  chevrolet Grzegorz J., między Małuszynem a Pawłowem Trzebnickim, w miejscu niedozwolonym – na podwójnej ciągłej linii – wykonał  manewr wyprzedzania kolumny pojazdów. Będąc na lewym pasie ruchu zmusił jadącą prawidłowo z przeciwka samochodem skoda octavia 36-letnią Monikę B. do gwałtownego zjazdu na prawe pobocze, a następnie na lewy pas ruchu. W wyniku tych manewrów skoda wpadła w poślizg, kobieta straciła panowanie nad samochodem i  zderzyła się z jadącym prawidłowo od strony Trzebnicy ciężarowym mercedesem. Grzegorz J. zbiegł z miejsca wypadku, ale dzięki świadkom, którzy zapamiętali numer rejestracyjny pojazdu, jeszcze tego samego dnia został zatrzymany.

W wyniku wypadku kobieta prowadząca octavię poniosła śmierć na miejscu. Jej 3-letnia córeczka Lena z ciężkimi obrażeniami, została odwieziona do szpitala, gdzie po czterech dniach zmarła. W wypadku ranny został również kierowca mercedesa.

Sąd Rejonowy w Trzebnicy  uznał Grzegorza J. winnego zarzucanego czynu i wymierzył mu karę 5 lat pozbawienia wolności, orzekł także karę w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres 9 lat. Grzegorz J. miał także zapłacić koszty postępowania sądowego.

Wyrok zaskarżyli zarówno obrońca oskarżonego, jak i pełnomocnicy osób poszkodowanych: męża i syna Moniki B.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu w całości podtrzymał wyrok pięciu lat bezwzględnego więzienia i zakaz prowadzenia pojazdu przez dziewięć lat. Dodatkowo zasądził po 30 tys. zł dla męża i syna Moniki B., tytułem nawiązki za ewentualne odszkodowanie.

Wyrok jest prawomocny.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here