Powiat Trzebnica i Gmina Żmigród w czołówce LZS

847

Tegoroczna gala kończąca XV Igrzyska odbyła się w niedawno wybudowanym lubińskim Regionalnym Centrum Sportowym. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego reprezentował dyrektor Wydziału Sportu Marcin Przychodny, a przedstawicielami powiatu trzebnickiego byli  Aleksander Wroński – przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Trzebnicy, Stanisław Chorążyczewski – przewodniczący Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Żmigrodzie oraz wieloletni działacz sportowy Mirosław Gordzicz.

Powiat Trzebnica i Gmina Żmigród w czołówce LZS
Aleksander Wroński (z lewej) odebrał nagrodę dla powiatu trzebnickiego.

W tegorocznych zmaganiach sportowcy rywalizowali w 15. konkurencjach. Tradycyjnie pierwszym etapem były zawody na szczeblu gminnym, następnie zwycięzcy awansowali do mistrzostw powiatowych, później strefowych, a najlepsze drużyny, bądź zawodnicy indywidualni trafiali do finału wojewódzkiego. Na podstawie osiągniętych wyników sportowych  w każdej z konkurencji punkty wpływały na konto gminy i powiatu. Jak się okazało powody do zadowolenia mają sportowcy z powiatu trzebnickiego, którzy wśród 29. drużyn zostali sklasyfikowani na bardzo dobrej 8. pozycji z ilością 423. punktów. Tradycyjnie już od wielu lat najmocniejszym ogniwem powiatu trzebnickiego była gmina Żmigród, której sportowcy uzyskali aż 257 punktów. Warto zaznaczyć, że w Igrzyskach tych wzięli udział zawodnicy z 95. gmin z całego województwa dolnośląskiego.

Przypomnijmy, że zwycięzcami aż trzech finałów wojewódzkich tegorocznych Igrzysk byli przedstawiciele powiatu trzebnickiego. W siatkówce chłopców ULKS „Ogień” Żmigród po raz czwarty z rzędu został najlepszą ekipą na Dolnym Śląsku. W siatkówce żeńskiej złote medale wywalczyły zawodniczki SMS Oborniki Śląskie, a w szachach drużynowych tryumfował OKSiR Wisznia Mała.

Powiat Trzebnica i Gmina Żmigród w czołówce LZS
Stanisław Chorążyczewski (z prawej) odebrał Puchar dla Gminy Żmigród.

– Pod względem sportowym myślę, że był to udany rok. Co prawda w klasyfikacji generalnej nie zajęliśmy wyższego miejsca niż rok temu, ale myślę, że miejsce w pierwszej dziesiątce to nadal bardzo dobry wynik, gdyż wiele powiatów większych od naszego znalazło się za nami. Za to w aż trzech dyscyplinach przedstawiciele naszego powiatu zdobyli Mistrzostwo Dolnego Śląska! Warto zaznaczyć i przede wszystkim cieszy nas bardzo fakt, że coraz więcej przedstawicieli gmin naszego powiatu uczestniczy w mistrzostwach powiatowych organizowanych przez nasze Zrzeszenie w różnych dyscyplinach, co sprawia że rywalizacja jest coraz bardziej zacięta i jej poziom coraz wyższy, a przez to drużyny, które awansują do kolejnych etapów mają większe szanse na sukces. Dlatego, mamy nadzieję że za rok nasz powiat w klasyfikacji generalnej będzie jeszcze wyżej, a liczba osób uczestniczących w zawodach powiatowych będzie jeszcze większa. Chciałbym również bardzo podziękować panu staroście Robertowi Adachowi, który wspierał naszą organizację, a bez tej pomocy działalność naszego zrzeszenia i start w Dolnośląskich Igrzyskach LZS byłby niemożliwy. Liczymy również na to, że w kolejnych latach ta współpraca również będzie tak owocna, a my będziemy robić wszystko, aby nasz powiat trzebnicki był na coraz wyższym miejscu na Dolnym Śląsku – podsumował ostanie 12 miesięcy przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Trzebnicy Aleksander Wroński.

 

Klasyfikacja powiatów :

1. Powiat lubiński – 511 pkt

2. Powiat oławski – 496 pkt

3. Powiat lwówecki – 470,5 pkt

4. Powiat średzki – 468 pkt

5. Powiat kłodzki – 466 pkt

6. Powiat zgorzelecki – 458,5 pkt

7. Powiat świdnicki – 435 pkt

8. Powiat trzebnicki – 423 pkt

9. Powiat legnicki – 326 pkt

10. Powiat jeleniogórski – 325,5 pkt

11. Powiat kamiennogórski – 325 pkt

12. Powiat dzierżoniowski – 261 pkt

13. Powiat strzeliński – 219 pkt

14. Powiat wałbrzyski – 201,5 pkt

15. Powiat polkowicki – 201 pkt

 

Klasyfikacja gmin:

1. Środa Śląska – 455 pkt

2. Oława – 444 pkt

3. Lubin – 442 pkt

4. Zgorzelec – 432,5 pkt

5. Świdnica – 296,5 pkt

6. Kłodzko – 285 pkt

7. Lwówek Śl. – 277 pkt

8. Kamienna Góra – 259 pkt

9. Żmigród – 257 pkt

10. Wleń – 246 pkt

11. Dzierżoniów – 244 pkt

12. Jeżów Sudecki – 210 pkt

13. Chojnów – 195 pkt

14. Radwanice – 184 pkt

15. Strzelin – 169 pkt

21. Oborniki Śląskie – 115 pkt

36. Trzebnica – 58 pkt

42. Prusice – 38 pkt

57. Wisznia Mała – 27 pkt

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here