Giganci też się potykają

1013

W sezonie jesiennym były też mecze, które nie miały początku ani końca, bo jak ogłaszano „drużyna nie dojechała” i takie z przekroczonym „kwadransem oczekiwania”. Superamatorzy mają najwięcej własnych słabości.

Klasa C  – rozgrywki prowadziło 15 drużyn. W jej składzie mieliśmy drużyny spoza powiatu. Były to zespoły: Struga Czatkowice, KS Postolin, Albatros Lubiel. Zaś  z naszego terenu to: Avia Ozorowice, LZS Komorowo, Sokół Ujeździec Mały, Pogoń Łapczyce, Błękitni Pawłów, SKS Złotów, Start Bychowo, LKS Krościna Wielka, LKS Paniowice, Amesko Szczytkowice, LZS Brzeźno, SKS II Głuchów Górny. Nim nabrała rozpędu wycofała się drużyna z Księginic.

Tabelę rozgrywek otwiera pierwsza piątka z następującym dorobkiem punktowym: Ozorowice – 37, Ujeździec Mały – 31, Komorowo – 29, Brzeźno – 26, Paniowice – 26. Zamykają zaś Szczytkowice – 13, Postolin – 11, Pawłów – 10, Głuchów Górny – 10, Bychowo – 1.

Na wiosnę najciekawiej będzie w środku tabeli, bo wśród drużyn środka różnice punktowe są niewielkie. Spodziewamy się ostrej rywalizacji pomiędzy Ozorowicami a Ujeźdźcem Małym, bo różnica 6 punktów to dużo i mało zarazem. Jesienią obie drużyny spotkały się w 8 kolejce. Wygrały Ozorowice 3 do 1. Ale nie zawsze Ozorowicom było tak łatwo, bo jeszcze w 4 kolejce zremisowały z trzecią drużyną tabeli – Komarowem, odnotowując wpadkę w 12 turze, gdy przegrali z szóstą drużyną aż 0 do 4.

Ujeździec rozpoczął rozgrywki w drugiej kolejce wygranym meczem z Brzeźnem. W następnej ciężko wywalczył remis ze Szczytkowicami. Potem już poszło łatwiej z Paniowicami i innymi drużynami. Podobnie jak Ozorowice miał pecha w meczu z Krościną przegrywając 1 do 2. Drużyna odniosła 10 zwycięstw, był 1 remis i 2 porażki.

Zespół z Komorowa miał trudniejszą drogę. Rozpoczął sromotną porażką w meczu z Krościną, bo aż 1 do 5. Potem odniósł zwycięstwa z Postolinem i Czatkowicami , by zremisować z Ozorowicami. Następne mecze to już same zwycięstwa aż do 12 kolejki, to jest do meczu, gdy trzeba było stanąć na boisku w Ujeźdźcu, Przegrany mecz 0 do 7 pozbawił drużynę stanowiska wicelidera grupy. Ostatecznie drużyna zamknęła rundę jesienną 9 zwycięstwami, 2 remisami i 3 porażkami.

W tej rundzie odnotować należy dziwne zachowania drużyny z Krościny Wielkiej. Drużyna wygrywa z najlepszymi zespołami rundy jesiennej,a kończy na 6 pozycji tabeli z 7 zwycięstwami, 4 remisami i 3 porażkami, porażkami dodajmy z drużynami niżej notowanymi. Nie odnosząc się do składu drużyny w poszczególnych meczach można założyć, że ta drużyna może wiele zamieszać w ostatecznym układzie tabeli wiosną 2015 roku.

W najlepszych drużynach wystąpili: Ozorowice- Piotr Wawrzyszkowski, Piotr Kwieć, Paweł Iwan, Michał Nowakowski, Tomek Nowakowski, Adam Matusik, Przemysław Tylecki, Adam Matusik, Paweł Olbert, Krzysztof Jaciński, Adam Kozik, Paweł Widziak, Damian Duńczyk, Darek Wiatr, Łukasz Stechaniak, Maciek Przedwoźnik, Marek Wnęk, Mateusz Dziubaty, Krzysztof Iwan, Paweł Król.

Ujeździec Mały – Bartosz Grzeszkowwicz, Wiesław Gryglewicz, Jacek Leszczyński, Krzysztof Komorowski, Tomasz Komorowski, Wiesław Nita, Marcin Nita, Przemysław Latos, Konrad Tarnowski, Dominik Garliński, Mariusz Komorowski, Mariusz Wybierała, Tomasz Ordon, Hubert Reka, Paweł Sochacki.

Komorowo – Witold Rosiński, Adam Pinder, Damian Kos, Dominik Wojciechowski, Damian Dudek, Sylwester Gawlik, Piotr Wyszyński, Mateusz Kujawa, Maciej Kotara, Krzysztof Kotara, Mariusz Pinder, Sławomir Amanowicz, Dawid Amanowicz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here