Zaatakował, bo potrzebował pieniędzy na alkohol

113

Jak mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komedy Powiatowej Policji w Trzebnicy, we wtorek 16 grudnia, do Komisariatu Policji w Prusicach, zgłosił się 53-letni mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy o tym, że dzień wcześniej, po godzinie 20, gdy szedł do mieszkania swojej znajomej, został napadnięty.

Mężczyzna opowiedział, że kiedy szedł klatką schodową, podbiegł do niego znany mu mężczyzna i zaatakował go. Sprawca, którym jest 28-letni mężczyzna, chwycił pokrzywdzonego za nogi i przewrócił na schody. Napastnik zarządzał, aby ofiara dała mu pieniądze. Po chwili sam przeszukał poszkodowanego mężczyznę, znajdując w kieszeni spodni banknot o nominale 100 złotych. Jak się okazało,  poszkodowany mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała i w związku z tym nie korzystał z pomocy medycznej – opisuje przebieg zdarzeń Iwona Mazur.

Policjantka mówi, że funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 28-letniego podejrzanego, który tłumaczył swoje zachowanie tym, że potrzebował pieniądze na alkohol. Jak podkreśla policjantka, za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here