Outlet- sklep dla klienta wymagającego

96

Pochodzące z języka angielskiego słowo „outlet” oznacza najczęściej sklep sprzedający towar pochodzący z końcówek serii, nadwyżek produkcyjnych, licytacji, zwrotów konsumenckich, pozostałości niesprzedanych przez sklepy pierwszego rzutu. Są to głównie kolekcje z ubiegłych sezonów, aktualne też, ale rzadziej. Jest to nieużywany towar w I i II gatunku, występujący często w niepełnej rozmiarówce i w zastępczych opakowaniach. Może również nie posiadać kompletnych metek produkcyjnych.

O towar i klientów zapytałam Urszulę Stefańską z outletu Quelle w Trzebnicy: – Nasz towar to ubrania, bielizna, buty, a także asortyment dla domu. Wszystko jest nieużywane. Przychodzący do nas klient nie znajdzie pełnej rozmiarówki i wyboru kolorystycznego, ale kupi towar w bardzo dobrym gatunku i w atrakcyjnej cenie.

Outlet- sklep dla klienta wymagającego

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Nie ma u nas topu modowego, najnowszych kolekcji, ale nasze modele są ciągle aktualne w obowiązujących trendach. Kupujących mamy bardzo wielu, głównie stałych klientów. Również osoby nietypowe, bardzo tęgie albo  szczupłe, wysokie lub niskie, znajdą dla siebie rozmiar.  Staram się doradzać klientowi na zasadzie wizualizacji i doboru kolorystycznego. Nigdy też nie polecam produktu, który z jakiegoś powodu jest dla niego nieodpowiedni.

Klienci sklepu są bardzo różni: młodzi, starsi, kobiety i mężczyźni. O przyjściu do outletu decyduje nie zasobność portfela, lecz chęć znalezienia czegoś w dobrym gatunku, oryginalnego. Można tu znaleźć produkty znanych światowych marek, również te, które są niedostępne w Polsce w sklepach pierwszego rzutu.

Łukasz Szymanek jest stałym klientem: – Od chwili znalezienia tego sklepu kupuję tylko w nim. Towar jest świetny gatunkowo i tani. Mieszkając za granicą nauczyłem się korzystać z outletów, bo tam są to markety bardzo lubiane i powszechnie odwiedzane. W Trzebnicy jest do tego wspaniała obsługa: nienarzucająca się, ale potrafiąca trafnie doradzić. Cała moja rodzina zaopatruje się tu w ubrania i buty.

Obok odzieżowych nieźle prosperują outlety ze sprzętem RTV i AGD. Mają również swoich klientów i nie chodzi się tam po to by kupić „coś taniego”, lecz po zakup produktu dobrej jakości w cenie znacznie niższej niż w pierwotnym sklepie. Dostaniemy tam również asortyment, który nie jest do Polski sprowadzany hurtowo.

O takim sklepie mówi Tomasz Michalski, współwłaściciel RTV Outlet Agd: – Cały towar przywozimy wraz ze wspólnikiem z zagranicy. Są to produkty dobrych firm i nieużywane: tzw. leżaki magazynowe, sprzęt z ekspozycji, rzadziej nadwyżki produkcyjne. Zdarzają się uszkodzone opakowania, na sprzęcie może być jakaś rysa, plama, ale wszystko działa. Na cały nasz asortyment udzielamy rocznej gwarancji. Bez problemu wymieniamy sprzęt, którego ukryte wady ujawniły się po zakupie. Ceny u nas są niższe od sklepowych o 30- 50 %.  Towar sprzedajemy klientom indywidualnym, są też odbiorcy hurtowi, kupujący do innych sklepów outletowych. Oferujemy obecnie żelazka, odkurzacze, roboty kuchenne, ekspresy do kawy itp. Telewizory zdarzają się rzadziej, bo trudno je dostać w dobrej cenie. Myślimy o rozszerzeniu oferty o sprzęt o większych gabarytach, np. pralki. Planujemy również otworzenie sklepu internetowego.

Jedną z klientek tego typu sklepów jest Beata Łuczak: – Sprzęt kupuję rzadko, ale jak się już zdecyduję, to nie interesuje mnie tanie byle co. Wybieram produkty wysokiej jakości i sprawdzonej firmy. Idę wtedy do outletu, bo tam można go kupić dużo taniej. Ostatnio kupiłam żelazko, a teraz będę musiała pomyśleć o odkurzaczu. Cieszę się, że taki sklep jest w naszym mieście, bo nie będę musiała teraz jeździć do Wrocławia. To duża oszczędność czasu i kasy

.Podobne sklepy mamy w Obornikach Śląskich. Swoje grono fanów ma odzieżowy outlet Viva Moda. Atrakcyjny dobrej jakości towar i przystępna cena- wiele oborniczanek zna już to miejsce. Można się tu elegancko i modnie ubrać. Jedną ze stałych klientek jest Beata Rutkowska: Lubię się dobrze ubrać. Mam słabość do znanych marek, a moja pensja nie bardzo przystaje do cen w sklepach firmowych. Na sezon kupuję zwykle jeden zestaw odzieży, więc nie bywam tu często, ale większość moich ubrań pochodzi właśnie z Viva Moda. Lubię ten sklep za jego nietuzinkowy charakter i miłą obsługę. Czasem kupuję tu również odzież dla mojej nastoletniej siostrzenicy.

Marzena Drańska, właścicielka Viva Moda mówi o swoim sklepie: Mamy sporo klientów, chwalą towar za jego jakość, a dużym atutem jest przystępna cena. Pomimo tego, że outlety są na naszym rynku już od pewnego czasu, to nie wszyscy wiedzą jakiego rodzaju towar jest w nich sprzedawany. Wiele osób, które odwiedzają nas po raz pierwszy dziwi się, że nie ma tu rzeczy używanych. A przecież w tego rodzaju sklepach cały towar jest nowy, z metkami. Klientki są bardzo różne, zarówno pod względem wieku, pozycji społecznej, jak i zamożności- jedne mają wysokie dochody, drugie wręcz przeciwnie, ale wszystkie znajdą tu coś dla siebie. Służymy zawsze radą i pomocą, aby klient wyniósł jak najlepsze wrażenie.

Mamy tutaj też outlet ze sprzętem AGD i RTV-mówi Robert Matys, mieszkaniec Obornik Śląskich- towar dobry, z gwarancją i wielokrotnie niższą niż w innych sklepach ceną. Po co mam przepłacać? Nie interesują mnie nowinki modowe, tylko dobra jakość .Zaglądam do outletów w Obornikach i w Trzebnicy bo też jest.  

Outlety są więc sklepami dla tych, dla których ważna jest jakość produktu. Ceny wyrobów uznanych marek są na rynku bardzo wysokie i chętnych na kupienie ich taniej nie brakuje. Przychodzą tu ludzie o bardzo zróżnicowanej zasobności portfela. Ważne jest, by znaleźć dla siebie coś odpowiedniego, co nie rozleci się po pierwszym praniu, albo po wyjęciu z opakowania. Kupujemy taniej, bo nie jest to towar z najnowszych reklam, ale jest bardzo dobry i sprawdza się w codziennym życiu. I ma korzystną cenę.

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here