Kredyt na samochód dla firmy. Podpowiadamy, jaką opcję wybrać

552

kredyt na samochód dla firmy

Co ma zrobić przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, dla którego zakup auta staje się koniecznością, a nie dysponuje gotówką? Co z większymi firmami, które mogą potrzebować nawet kilku pojazdów, co także wiąże się ze zdecydowaniem większym nakładem finansowym? Rozwiązaniem może być kredyt na samochód dla firmy.

Do banku po pieniądze na auto

Kredyt na samochód dla firmy to tzw. kredyt celowy. Oznacza to, że jest on przeznaczony na jasno określony cel – w tym przypadku samochód. Może być udzielony zarówno na zakup samochodu osobowego, jak i przyczep kempingowych, motocykli, motorowerów, skuterów, a także łodzi motorowych. Zabezpieczeniem jest tutaj kredytowany przedmiot.

Niektóre banki (jak na przykład ten Vwbank.pl/kredyt-samochodowy-dla-firm.html) oferują w ramach kredytu na samochód dla firmy dodatkowo atrakcyjny pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Często też placówki bankowe wprowadzają kilka rodzajów produktów w ramach swojej oferty.

Dodatkowe opłaty

Decydując się na kredyt na samochód dla firmy powinniśmy liczyć się z faktem, że wiąże się on z prowizjami i różnego rodzaju opłatami. Do czynienia będziemy mieć na przykład z prowizją już za samo rozpatrzenie wniosku, jak i za przyznanie kredytu.

Dodatkowe opłaty mogą pojawić się na przykład przy przewalutowaniu. Być może pojawią się także inne koszty, w zależności od oferty i szczegółowych zapisów.

Warto wiedzieć, że kredyt na samochód dla firm jest dobrym rozwiązaniem w szczególności, gdy jest to niewielka działalność gospodarcza, gdzie właściciel nie może sobie pozwolić od razu na zakup samochodu na własny koszt.

Duże firmy, które we flocie potrzebować będą więcej niż jednego pojazdu, z powodzeniem mogą skorzystać z opcji leasingu, ponieważ w tym wypadku, obowiązek zarządzania flotą pozostaje poza ich odpowiedzialnością. Przeszkodą natomiast w przypadku kredytu na samochód dla firmy może być to, że banki najczęściej wymagają konkretnego okresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej, by można było uzyskać kredyt. Zaświadczenie o zarobkach może być w takim wypadku niewystarczające.

Z drugiej jednak strony, kredyty dla firm na pojazdy, bywają przyznawane najczęściej w naprawdę dużych kwotach. Warto jednak zabezpieczyć się we własną gotówkę, ponieważ oznacza to między innymi mniejszą ratę do spłacania.

(artykuł powstał we współpracy z Vwbank.pl)

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here