Konwój Muszkieterów dojechał do Trzebnicy

106

W uroczystości uczestniczyli:  dyrektorka szkoły Mieczysława Gruba, zaproszeni rodzice oraz przedstawiciele władz powiatu, miedzy innymi Wojciech Wróbel, naczelnik wydziału oświaty.

Przypomnijmy, że dwa lata temu w ramach Konwoju Muszkieterów przyjechała do Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno -Wychowawczych Halina Mlynkowa, a rok temu pojawił się w szkole Teatr „Wariate”.

Po występach uczniów symboliczny czek na 3500 zł wręczył Tomasz Standenberg, właściciel trzebnickiego Bricomarché.

Od 5 grudnia br. do 31 stycznia 2015 roku Muszkieterowie odwiedzą ponad 300 miejsc w Polsce. Pomoc trafi m.in. do domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, szkół i parafialnych zespołów Caritas. Konwój dotrze do stowarzyszeń, fundacji, domów kultury – wszędzie tam, gdzie działa się na rzecz najmłodszych i gdzie potrzebne jest wsparcie materialne. Każda placówka otrzyma czek w wysokości 3500 złotych. Przez dwa miesiące akcji do potrzebujących trafi ponad milion złotych.

Konwój Muszkieterów to wielka ogólnopolska akcja charytatywna zapoczątkowana w 2001 roku, której celem jest pomoc potrzebującym dzieciom. Tym razem na jej czele stoi Justyna Steczkowska, ambasadorka tegorocznej edycji. Organizatorem konwoju jest Fundacja Muszkieterów założona przez właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché.

 – Nasz cel to pomoc dzieciom i trafianie do najbardziej potrzebujących – mówi prezes Fundacji Muszkieterów Marek Feruga. – Akcja ma charakter ogólnopolski, ale działamy lokalnie. Właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché sami wybierają ośrodki w swojej okolicy, którym trzeba pomóc. Najlepiej znają ich potrzeby. Zdarza się, że wspierają swoich podopiecznych przez lata – dodaje prezes.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here