Krótka lekcja siatkówki

111

Od samego początku było widać motywację i chęć pokonania przeciwniczek na ich własnym parkiecie. Każdy set rozpoczynał się od sporej przewagi punktowej oborniczanek, a znakomita zagrywka i blok były w tym meczu kluczem do zwycięstwa. Pomimo usilnych prób podjęcia walki w drugim secie, siatkarki z Nowej Soli nie były w stanie w żadnym elemencie dorównać zawodniczkom SMS-u. Nawet doping przemawiał na korzyść naszej drużyny, któr po ostatniej, kończącej spotkanie piłce zaśpiewała skacząc w kółku – „Gramy u siebie”.

Jedyną złą wiadomością z tego meczu, jest kontuzja środkowej Darii Popiel, która po niełatwej obronie w piątej strefie doznała urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym. Zmuszona do nietypowej zmiany, trenerka Iwona Pelc wprowadziła na boisko Karolinę Wawrzeniuk, która odnotowała bardzo udany debiut na tej pozycji. Nominalnie Karolina jest przyjmującą, ale z tej ciężkiej dla drużyny sytuacji wyszła obronną ręką, popisując się w końcówce świetną wystawą do naszej atakującej, która zakończyła to spotkanie.

Z podniesionymi głowami dziewczyny kończą więc ostatni pojedynek w tym roku. Przed nimi długa (świąteczna) przerwa od grania, ale nie od treningów. Szykują formę na kolejny ważny mecz z Tygrysami Strzelin, który rozegrany będzie 10 stycznia w hali w Obornikach Ślaskich.

Już dziś zapraszamy serdecznie na ten mecz! Emocji nie zabraknie!

Skład SMS-u: Ania Popow, Aleksandra Kurzepa, Honorata Lewicka, Oliwia Żak, Klaudia Kubas, Katarzyna Mróz, Karolina Wawrzeniuk, Małgorzata Starościak, Magdalena Solarewicz, Daria Popiel, Paulina Gryguć – libero.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here