Ile zarobi nowy burmistrz Obornik Śląskich

883

Dyskusja o tym, ile powinien zarabiać Arkadiusz Poprawa, nowy burmistrz Obornik Śląskich zaczęła się jeszcze przed rozpoczęciem sesji, na wspólnym posiedzeniu komisji. Na czas dyskusji burmistrz opuścił salę. Informację o tym, jakie dopuszczalne zarobki może mieć burmistrz przekazał sekretarz gminy Leszek Pawlak.

Na całość wynagrodzenia składa się wynagrodzenia zasadnicze, które może wynieść maksymalnie od 4,5 do 6 tys. zł; dodatek  funkcyjny to maksymalnie 2,1 tys. zł; dodatek specjalny to 40 proc. dodatku funkcyjnego i wynagrodzenia zasadniczego, ale nie można dać burmistrzowi mniej niż 20 proc. i dodatek stażowy, który w przypadku naszego burmistrza wyniesie 12 proc., bo ma on 12 lat pracy, gdyż nie liczy mu się czas, kiedy pracował jako przedsiębiorca – poinformował sekretarz i dodał, że maksymalna kwota to 13 tys. zł brutto. Sekretarz podał także zarobki ościennych burmistrzów i wójtów. Jak wynikało z jego wyliczeń, każdy z samorządowców zarabia ponad 11 tys. złotych.

Radni pytali, ile zarabiał poprzedni burmistrz: – Ostatnią wypłatę jaką dostał, to było 9 tys. 100 zł – odpowiedział Leszek Pawlak.

Agnieszka Zakęś, przewodnicząca rady poprosiła o to, aby radni podali swoje propozycje. Radny Maciej Wolny zapytał, na jakim poziomie zapisano w budżecie wynagrodzenie burmistrza i okazało się, że zapis przewiduje, iż nowy burmistrz będzie zarabiał tyle samo co poprzedni. Jak powiedziała Czesława Grech, która pracuje w wydziale finansowym, jeśli radni dadzą burmistrzowi więcej pieniędzy będą musieli z czegoś innego zabrać. Radni pytali również co jaki czas mogą decydować o zarobkach burmistrza i otrzymali zapewnienie, że mogą je zmieniać w każdej chwili. Jolanta Łojkuc zaproponowała zatem, aby obecny burmistrz zarabiał tyle samo, co poprzedni. Radni poprosili, żeby sekretarz wyliczył składniki tak, żeby łączna kwota była taka sama (Sławomir Błażewski miał 20 lat stażu pracy).

Moja propozycja jest taka, żeby burmistrz miał 5,5 tys. zł wynagrodzenia zasadniczego, dodatek funkcyjny 2,1 tys. zł, dodatek specjalny w wysokości 36 proc. co daje razem kwotę 10 tys. 900 zł – zaproponowała Agnieszka Zakęś. – W takim razie będziemy musieli gdzieś obciąć – powiedział jeden z radnych. – I tak będziemy musieli zmieniać kwoty w budżecie, bo nie zaplanowano odpraw – dodała przewodnicząca.

Po dyskusji na komisji radni klubu PO czyli Porozumienie Obywatelskie, a także Dominik Krupa i Irena Dykier zagłosowali za takim rozwiązaniem, natomiast członkowi klubu OPS czyli Obornickiego Porozumienia Samorządowego głosowali przeciw.

5500 zł – wynagrodzenia zasadniczego,2100 zł – dodatek funkcyjny

2736 zł – dodatek specjalny w wysokości 36 proc.

660 zł – dodatek stażowy

10996 zł – tyle razem zarobi miesięcznie nowy burmistrz Obornik śląskich.

 

2 KOMENTARZY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here