„Mały Rynek” już gotowy

148

Tuż za Urzędem Miejskim, po remoncie, powstało zupełnie nowe miejsce, które zostało nazwane „Małym Rynkiem”. Przypomnijmy, że właśnie zakończył się remont nawierzchni placu, a także drogi. Dzięki temu miasto, a przede wszystkim interesanci UM i Ośrodka Pomocy Społecznej oraz mieszkańcy okolicznych budynków zyskali 27 miejsc parkingowych, wybrukowanych kostką granitową. Tylko na taką nawierzchnie zgodziła się konserwator zabytków. Jednak nie tylko mieszkańcy i interesanci nie byli zadowoleni z brodzenia w błocie – na placu stanął szalet publiczny z prawdziwego zdarzenia, i choć obiekt jest nowoczesny to dojście do niego mogło niektórych odstraszać. Cały teren zyskał również zupełnie nowe oświetlenie parkowe, na „Małym Rynku” są także miejsca na klomby z kwiatami.

Trzeba przyznać, że plac wygląda teraz imponująco. Jak mówi Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu, jeśli chodzi o prace dodatkowe, to pojawiły się tylko drobnostki nie podnoszące kosztów inwestycji. – Cały remont kosztował nieco ponad 600 tys. zł, z czego 193 tys. zł pochodziło z dofinansowania z Unii Europejskiej, tak że z własnych środków na całe przedsięwzięcie wydaliśmy około 400 tys. zł – podaje burmistrz.

Nowy plac prezentuje się świetnie i w związku z tym, część mieszkańców mówi, że szkoda, że to nie Rynek został tak odnowiony.

Najpierw wykonaliśmy remont placu za urzędem z przyczyn organizacyjnych i finansowych, bo akurat na tę inwestycję otrzymaliśmy częściowe dofinansowanie. Przebudowa Rynku jest już zaprojektowana. Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę i mam nadzieję, że już w najbliższych trzech latach rewitalizacja Rynku powinna zostać przeprowadzona – zapewnia burmistrz..

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here