Parkowanie nawet za 300 złotych

79

Niektórzy nie zajeżdżają na miejsca parkingowe, które zostały wyznaczone od strony stawów, ale zostawiają pojazdy bliżej wejścia do przedszkola. O ile takie postępowanie można byłoby jeszcze jakoś zrozumieć, jeśli na parkingu nie byłoby wolnych miejsc, o tyle parkowanie samochodów na skrzyżowaniu w sytuacji, kiedy kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów dalej są wolne miejsca jest naganne. Przepisy za takie wykroczenie przewidują mandat w wysokości nawet 300 złotych.

Policjanci zapowiadają, że przeprowadzone ostatnio kontrole, które zakończyły się mandatami karnymi, nie były ostatnimi działaniami w tym miejscu. Można się zatem spodziewać, że funkcjonariusze pojawią się na skrzyżowaniu już niedługo.

W takiej sytuacji może warto przemyśleć pozostawianie samochodu w miejscu do tego wyznaczonym. Zwłaszcza teraz, kiedy bardzo szybko robi się ciemno, a na dworze panuje jesienna jeszcze szaruga. Miejscowi kierowcy, którzy często jeżdżą w okolicę stawów wiedzą, że za skrzyżowaniem mogą stać samochody i bardziej wytężają uwagę. Przyjezdni natomiast mogą nie spodziewać się, że tuż za zakrętem będą stały samochody i … nieszczęście gotowe.

2 KOMENTARZY

  1. Zapraszamy policjantów do Obornik Śląskich, gdzie ludzie parkują na rondzie przy dworcu kolejowym utrudniając tym samym nawet przejazd samochodem osobowym.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here