Znęcał się fizycznie i psychicznie nad 79-letnią matką

208

Mężczyzna ma na swoim koncie wiele złych postepków. Nie dość, że znęcał się nad swoją matką, to jeszcze okradł znajomą, którą sam zaprosił do swojego domu.

Trzebniccy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 44-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież i znęcanie się nad rodziną. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, mężczyzna zaprosił do swojego mieszkania znajomą, a następnie wykorzystując jej sen okradł ją. Jego łupem padła karta bankomatowa, dowód osobisty oraz dwa telefony komórkowe. Do zdarzenia doszło w nocy, w poprzednim tygodniu, w jednym z mieszkań na terenie gminy Trzebnica – mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Pokrzywdzona po przebudzeniu zorientowała się, że została okradziona, jednak podejrzany zdążył już opuścić mieszkanie. O fakcie kradzieży powiadomiła policję. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. Idąc dalej tropem, policjanci odnaleźli jeden z skradzionych telefonów w jednym z lombardów, a drugi aparat znaleźli u znajomego sprawcy – mówi Iwona Mazur i dodaje, że policjanci ustalili też, że oprócz kradzieży, mężczyzna ma na swoim koncie także znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją 79-letnią matką. Również w tej sprawie zatrzymany usłyszał zarzuty.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawca będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w domu, w trakcie których wyganiał matkę, poniżał ją, czy też groził jej pozbawieniem życia za to, że na przykład nie dała mu pieniędzy. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału, na wniosek prokuratury, decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd – mówi policjantka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here