Działa infolinia drogowa 19111

1764

Korki, wypadki, blokady czy remonty – informacje o wydarzeniach na drogach krajowych można uzyskać pod numerem tel 19111. Już za kilka dni zacznie się wzmożony ruch na drogach, nie wiadomo jakie będą warunki drogowe i atmosferyczne. W niesprzyjających warunkach nie trudno o kolizję czy wypadek. Jeśli wybieramy się w dłuższą trasę lub z niewiadomego powodu stoimy w długim korku możemy zadzwonić na infolinię. Koszt połączenia to stawka za połączenie lokalne. Jednocześnie z linią może się połączyć 60 osób (GDDKiA wprowadziła tak zwany system kolejkowania). Należy wybierać go bez żadnego prefiksu, telefonować można z aparatów stacjonarnych i telefonów komórkowych.

Sprawdziliśmy jak to działa. Po wybraniu numeru jesteśmy łączeni z centrum. Automat informuje nas, że ze względu na bezpieczeństwo rozmowa może być nagrywana. Co ważne, łączeni jesteśmy z konsultantami, a nie odsłuchujemy tylko komunikatów puszczanych w kółko.

Miejmy nadzieję, że nie będzie potrzeby korzystania z systemu podczas tegorocznych świątecznych wyjazdów, niemniej jednak kierowcy na pewno będą jeździć na długie trasy spokojniejsi, jeśli będą wiedzieli, że w razie potrzeby mogą zadzwonić i dowiedzieć się dlaczego samochody stoją w korku, albo… kiedy na drogi krajowe wyjadą pługi.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here