Kradł pieniądze, papierosy i alkohol

225

To nie była jednorazowa kradzież, a złodziej włamywał się do lokali w Prusicach i Żmigrodzie. Jak mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy to działania operacyjne funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Prusicach doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 27-latka podejrzanego o włamanie i kradzież mienia.

Sprawca pod osłoną nocy wyłamał zamek i wszedł do jednego ze sklepów na terenie miasta. Następnie z wnętrza skradł między innymi alkohol, papierosy oraz pieniądze o łącznej wartości 3 tysięcy złotych. W tym samym lokalu włamał się również do automatu z grami i zabrał pieniądze w kwocie ponad 13 tysięcy złotych – podaje Iwona Mazur.

– Jak wynika z ustaleń i materiałów zebranych w tej sprawie przez policjantów, ten sam sprawca w Żmigrodzie wybił szybę wystawową w jednym z salonów gier, a następnie przy użyciu siekiery włamał się do stojącego tam automatu i skradł pieniądze – tysiąc złotych. By zatrzeć ślady swojej przestępczej działalności zniszczył znajdującą się wewnątrz pomieszczenia kamerę monitoringu. Straty oszacowano na kwotę 6 tysięcy złotych. Dodatkowo w trakcie zatrzymania podejrzanego funkcjonariusze ujawnili przy nim kilka porcji narkotyków. Sprawdzenie wykazało, że jest to marihuana – dodaje policjantka.

Obecnie zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili, że był już w przeszłości karany, a popełniając te przestępstwa przebywał na wolności zaledwie od dwóch miesięcy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za włamania i kradzieże grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here