Tu warto być

147

Zwyczaje bożonarodzeniowe w kulturach  świata

W środę, 17 grudnia, o godz. 17 w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Obornikach Śląskich odbędzie się spotkanie dyskusyjnego klubu książki o zwyczajach bożonarodzeniowych w różnych kulturach świata.

Opowieść Wigilijna w bazylice

W czwartek, o godz. 18, w trzebnickiej bazylice odbędzie się inscenizacja „Opowieść wigilijna” w wykonaniu  uczniów Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy oraz uczniów Powiatowego Gimnazjum Sportowo – Językowego w Trzebnicy.

Jarmark w Zawoni

W piątek, 19 grudnia, o godz. 17 odbędzie się gminny jarmark świąteczny w Zawoni. Impreza będzie się odbywała w Światyni Artystów – kościele poewangelickim przy ul. Szkolnej 1. Podczas imprezy przewidziano: stoiska z rękodziełem, stoiska uczniów ze szkół w Zawoni i Czeszowie, świąteczne muzykowanie, warsztaty, a także ciepły barszcz, kawę, herbatę i pierniczki.

Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim Rynku

Do 22 grudnia potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy na Wrocławskim Rynku.  Będzie tam można zakupić produkty świąteczne, ekologiczne, zdrowe i tradycyjne.  Wśród nich znajdą się napoje owocowe i czekoladowe znane pod nazwą „shake”, soki na ciepło – z duńską recepturą firmy Frankie`s, słodka turecka baklava, hiszpańskie pączki, cejlońskie kawy, herbaty.

Nie zabraknie francuskich specjałów i wyśmienitych holenderskich śledzi. Na Jarmarku stanie wyjątkowa wędzarnia rybna przy „Smakowitym Peronie”, która swoim zapachem przyciągnie wszystkich smakoszy. Będą też tradycyjnie oscypki z żurawiną, pieczone kasztany, czy też regionalne, polskie i litewskie wędliny.

Dla łasuchów polecamy świąteczne słodkości: węgierskiego kołacza, pierniki w różnej postaci, cukrową watę, czekoladowy kebab, gorącą czekoladę i wiele innych łakoci. Jarmark odbywa się codziennie od godz. 10 do 22.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here