Wójt Zawoni przejęła władzę w gminie

1359

Wójt Zawoni przejęła władzę w gminieSesję otworzyła inna samorządowa debiutantka – przewodnicząca Rady Gminy Beata Kowalska. Następnie przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Katarzyna Muszyńska wręczyła Agnieszce Werscie zaświadczenie o wyborze jej na stanowisko wójta. Pierwsza w powiecie kobieta – szef samorządu gminnego złożyła przyrzeczenie.

Chciałabym, żeby państwo zwrócili uwagę na jedną rzecz: Że to my wszyscy, mieszkańcy jesteśmy w naszej gminie najważniejsi. Że to my budujemy naszą Małą Ojczyznę. Że ja, jako wójt zwracam uwagę przede wszystkim na dobro naszych mieszkańców, a państwo radni będziecie ze mną współpracować. Będziemy razem wspólnie pracować, decydując wspólnie, co jest dla naszych mieszkańców i dla naszej gminy najważniejsze – powiedziała wójt w swoim pierwszym oficjalnym przemówieniu. DSC_0237'1

Nam wójt Wersta powiedziała, że przez najbliższe sto dni nie będzie podejmowała żadnych decyzji personalnych: nie ustanowi swego zastępcy, nie zmieni sekretarza ani skarbnika, ani żadnego urzędnika w gminie.

Już jutro, w środę odbędzie się kolejna, tym razem zwyczajna sesja RG Zawonia. W porządku obrad znalazła  się m.in.: informacja wójta  o stanie budżetu gminy oraz o innych ważnych dla gminy sprawach, a także  wybór wiceprzewodniczącego rady, ustalenie składu osobowego stałych komisji rady i wybór przewodniczących tych komisji.

rada Zawonia

4 KOMENTARZY

 1. Szanowna Pani Wójt.
  Głosowałem na Panią i mam nadzieję że nasza gmina będzie gminą biznesu a nie skansenem „rekreacji i turystyki”.

 2. Przypominam że Czeszów to jedna z miejscowości ważniejszych w Europie!!
  Podstacja redukcji ciśnieni GAZU, rurociąg gazowy „Kiełczów” , elektrownie wiatrowe (zaciekle zwalczane).
  A jak by ktoś chciał kupić piasek to najlepiej w porcie wrocławskim 🙂 a mamy całe hektary ugorów.
  Fors się pcha drzwiami i oknami ale „ciemni” mówią niet!!

  • Don, nie obrażaj mieszkańców gminy. Wszak „Don” do czegoś zobowiązuje. Sam pewnie nie zaakceptujesz wiatraka koło swojego domu a zrycie ugorów, jak to nazywasz i doły po wyrobiskach z piaskowni to faktycznie urozmaicenie naszego pięknego krajobrazu. Proponuję włączyć myślenie a nie tylko hejtowanie każdego tematu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here