Włamał się i wypił wino z butli

231

Jak mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, w minioną niedzielę po południu do obornickiego dyżurnego komisariatu zadzwonił mężczyzna, który poinformował o tym, że patrząc przez okno zauważył postać kręcącą się po należącym do niego pustostanie. Mężczyzna oświadczył, że drzwi i okna do budynku są pozamykane na kłódkę.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zgłaszający otworzył drzwi pustostanu, a w środku policjanci w jednym z pomieszczeń odnaleźli siedzącego na podłodze 41-letniego mężczyznę.  Podczas rozmowy mężczyzna przyznał się do włamania. Po prostu wypchnął ramę jednego z małych okien. Włamywacz dodał również, że w piwnicy budynku, gdzie przebywał trzy dni, odnalazł kilka stojących butli z winem. Jak opowiadał, z jednej z nich odlał do plastikowej butelki 0,7 litra i wypił – mówi policjantka i dodaje, że badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali go i przewieźli do komendy. Jak zapowiada Iwona Mazur, kiedy mężczyzna wytrzeźwieje, usłyszy zarzut włamania. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here