Bielawianka Mistrzem Dolnego Śląska

429

Po rozegraniu 27 spotkań mistrzem zostały dziewczyny z Bielawianki Bielawa, które po dramatycznym finałowym meczu w rzutach karnych pokonały AZS Wrocław. Trzecie miejsce zajęły piłkarki z SP „Szczyt” Boguszów – Gorce, które również po emocjonującym meczu w karnych pokonały zespół Zorzy Pęgów. Pęgowianki ostatecznie zajęły 4 miejsce.

Zawody zgromadziły liczną widownię, był m.in. trener kadry U-13 Dolnośląskiego ZPN Rafał Sarnicki i kierownik Grzegorz Michalczyk. Na widowni pojawiła się również Patrycja Michalczyk, występujaca w drużynie Mistrzyń Europy U-17 z 2013 roku. Nagrody wręczała reprezentantka Polski, obecna liderka tabeli najlepszych strzelczyń polskiej ekstraklasy Agata Tarczyńska z Zagłębia Lubin. Wyróżniono najlepszą bramkarkę, została nią Dominika Kopańska z AZS Wrocław. Królową strzelców została zawodniczka Bielawianki Zuzanna Szczepańska, która dopiero w dogrywce (rzuty karne) pokonała Paulinę Pompę z AZS Wrocław i Teresę Kruk z Bielawianki –  wszystkie strzeliły po 6 goli. Najlepszą zawodniczką turnieju  została wybrana przez trenerów Małgorzata Lichwa ze Zorzy Pęgów.

Dziękujemy wszystkim za udział i stworzenie wspaniałej piłkarskiej atmosfery. Na zakończenie turnieju Święty Mikołaj ofiarował każdej zawodniczce słodki upominek z pamiątkowym długopisem.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here