Ruszył remont trzebnickiej przychodni!

1730

Na czas remontu poszczególne poradnie zostały przeniesione w różne rejony miasta, do wynajętych lokali.

Najwięcej poradni zostało zlokalizowanych do budynku przy ul. Prusickiej 24,.– gdzie kiedyś mieściły się biura i magazyny firm handlowych – naprzeciw szpitala Świętej Jadwigi. Od wczoraj, od poniedziałku 8 grudnia, przyjmują tam lekarze: podstawowej opieki zdrowotnej, medycyny pracy, psychiatra, psycholog, chirurg, dietetyk oraz pielęgniarki środowiskowe – opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Są tu także komercyjne gabinety urologa, ortopedy i laryngologa. Od 2 stycznia w tym budynku ma też być uruchomiona pracownia rentgenologiczna. Od wczoraj do 1 stycznia pracownia rtg działała w Szpitalu im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Bliżej centrum w nowej kamieniczce przy ul. Henryka Pobożnego 24a przyjmują pediatrzy: zarówno w poradni dla dzieci zdrowych, jak i dla dzieci chorych. Tam też został przeniesiony punkt szczepień.

Od 1 grudnia, na ul. Milicką 18. do nowego piętrowego budynku, w którym już był stomatolog oraz centrum ubezpieczeniowe została przeniesiona poradnia okulistyczna oraz pracownia optyka.

W dotychczasowych siedzibach przy ul. Kościuszki 10 w tym roku pozostały: poradnia K, endokrynolog, pracownia usg, fono-badanie słuchu – na umowę z NFZ oraz kardiolog – gabinet komercyjny – gabinety znajdują się w tzw. łączniku, a wejście jest przez budynek starostwa, w którym mieści się Urząd Pracy. W swojej dotychczasowej siedzibie budynku starostwa funkcjonuje także rehabilitacja.

Punkt poboru krwi i moczu do badań laboratoryjnych dla pacjentów przychodni mieści się w Szpitalu im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy – parter.

Nr telefonu do rejestracji: 71 312 03 75 lub 71 312 05 10.

Informacje udzielane są także pod nr. 71 387 28 38.

Przebudowa budynku przychodni rozpocznie się jeszcze w tym roku. Wykona ją firma ISB Budownictwo z Wrocławia za blisko 9,8 mln złotych.

Zakres prac to rozbudowa przychodni o nowy budynek w miejscu obecnej siedziby pogotowia ratunkowego, a także i termomodernizacja ścian i stropodachu obecnie istniejącego budynku TCM „Zdrój” – obie budowle zostaną połączone pawilonem przechodnim. W dotychczasowej przychodni zostanie wymieniona cała stolarka okienna i drzwiowa, wymieniona i zmodernizowana sieć wodno-kanalizacyjna, instalacja elektryczna i centralnego ogrzewania, zmodernizowana zostanie także kotłownia i zamontowana energetyczna instalacja solarna.

Według umowy firma będzie finansowała wykonane roboty poprzez wykup wierzytelności. Oznacza to, że to wykonawca będzie musiał znaleźć bank, który skredytuje roboty za jak najmniejsze odsetki.

Przypomnijmy, że początkowo modernizacja Trzebnickiego Centrum Medycznego miała kosztować niespełna 3,6 mln zł, potem – ok. 6 mln zł, dziś  – 9,8 mln zł. Miejmy nadzieję, że przynajmniej ta cena utrzyma się do połowy 2015 r., kiedy to inwestycja ma zostać oddana pacjentom.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here