Jasełkowo w Obornickim Ośrodku Kultury

54

Najstarszy – z nieletnich – uczestnik zabawy z Mikołajem miał nie więcej niż 12 lat, najmłodszym był na pewno trzymiesięczny Adaś, który od ośrodka kultury „przyszedł” na rękach mamy ze starszą siostrzyczką.

Impreza rozpoczęła się przedstawieniem „Biegnijcie do szopki” opartym na motywach jasełkowych w wykonaniu wałbrzyskiego teatru William-Es. Aktorzy: Danuta Gołdon, Marcin Sudoł i Robert Delegiewicz w dynamiczny i przystępny sposób przedstawili podania z czasów narodzin. Kilkuletnie dzieci żywiołowo reagowały na to, co działo się na scenie: starsze, które jasełka zapamiętały z poprzednich lat, podpowiadały wykonawcom kolejne sceny przedstawienia; młodsze próbowały dostać się na scenę i za kulisy. Spektakl na pewno się podobał, a młodzi widzowie zapytani o bohatera, który najbardziej się podobał, niemal zgodnie krzyknęli, że… Śmierć.

Po przedstawieniu wałbrzyszanie zorganizowali wielką zabawę, do której co jakiś czas włączali się rodzice: były tańce, quizy oraz wielki pociąg z przeszkodami.

Imprezę przygotował Obornicki Ośrodek Kultury. Z naszego budżetu zostali też opłaceni artyści. Natomiast zawartość paczek została sfinansowana z wpływów za bilety, które kosztowały 10 zł – powiedziała nam dyrektorka OOK Halina Muszak.

W holu ośrodka kultury równocześnie było czynne stoisko trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech dziecka”, na którym można było kupić świąteczne stroiki i ozdoby:

To są wyroby wykonane przez uczestników warsztatów. Uzyskane ze sprzedaży środki przeznaczamy na różne sposoby integracji społecznej osób, które do nas przychodzą. Tym razem zbieramy na wycieczkę do Rzymu – powiedziała nam prezes  stowarzyszenia Jadwiga Sielska. – Jesteśmy na różnych festynach. Zawsze wystawiamy wyroby rękodzieła, które powstały na zajęciach warsztatowych. Ponieważ dziś jest to impreza mikołajkowa, przygotowaliśmy ozdoby i pamiątki związane ze świętami Bożego Narodzenia. Z podobną ofertą przyjedziemy na obornicki jarmark bożonarodzeniowy

.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here