Wyprawa po worek zwycięstw- „Sofija” na XXII Świdnickim Festiwalu Tańca

611
Rozciąganie...

W sobotę, 6 grudnia baletnice ze Studia Tańca Klasycznego „Sofija” wzięły udział w XXII Świdnickim Festiwalu Tańca. Na konkurs pojechały 34 dziewczynki z Trzebnicy, Obornik Śląskich i Milicza. W sobotę rano wszystkie tancerki stawiły się w miejscu umówionego spotkania trochę zaspane, ale przepisowo uczesane w baletowy koczek i ze scenicznym makijażem, gotowe do zajęcia wszystkich medalowych miejsc. Do czekającego autokaru zapakowały kostiumy i siebie, i odjechały, machając na pożegnanie odprowadzającym je rodzicom. Czekał je bardzo trudny dzień.

Rozciąganie...
Rozciąganie…
zdjęcie 2
STK Sofja na turnieju w Świdnicy.

-Do sobotniego wyjazdu dziewczęta przygotowywały się od około dwóch miesięcy- mówiła Katarzyna Oleksiak, jedna z instruktorek Sofiji. – To bardzo mało czasu zważywszy, że wszystkie układy były nowe, opracowane we wrześniu. Taniec wymaga ogromnej dyscypliny i bardzo dużo pracy. Pomimo to, że nasze baletnice ćwiczą tylko dwa razy w tygodniu, zdążyły osiągnąć formę, która pozwoliła im zająć wiele wysokich miejsc. Pracowałam z nimi na ostatniej przed wyjazdem próbie i wiem, jak bardzo zależało im, by wypaść jak najlepiej. Nie mogłam pojechać z nimi do Świdnicy, ale na bieżąco byłam informowana o przebiegu festiwalu. Jestem z nich bardzo dumna i szczęśliwa, że udało im się osiągnąć sukces, bo zasłużyły na niego swoją ciężką pracą na treningach. 

– Na festiwal przyjechało ponad tysiąc uczestników z Polski, Belgii, Ukrainy i Czech- powiedziała Katarzyna Długosz, właścicielka studia tańca- nawet organizatorzy byli zaskoczeni taką ilością zgłoszeń. Panował duży tłok i momentami chaos organizacyjny. Pomimo trudnych warunków i ogromnej konkurencji nasze baletnice pokazały na co je stać i zdobyły 17 miejsc na podium: 3 pierwsze, 8 drugich i 6 trzecich.

O wrażenia z festiwalu zapytałam jedną z młodszych tancerek Nikolę Szymańską, oto co odpowiedziała:

Wyprawa po worek zwycięstw- \"Sofija\" na XXII Świdnickim Festiwalu Tańca
Puchar zdobyty…

– Bardzo lubię brać udział w konkursach, panuje tam fajna, pełna energii atmosfera. W Świdnicy wystąpiłam w duecie i trzech układach grupowych, i każdy nasz taniec zajął miejsce na podium. Zatańczyłam najlepiej jak umiem, ale wiem, że muszę pracować jeszcze bardziej, żebym była jeszcze lepsza.

Wieczorem zmęczone i trochę głodne baletnice wróciły do Trzebnicy. Szczęśliwe i pełne satysfakcji wpadły w ramiona oczekujących mam. Odpoczną chwilę i z radością podejmą nowe stojące przed nimi wyzwania.

Wszystkich, którzy chcieliby poczuć festiwalową atmosferę zapraszamy na stronę internetową: www.magiatanca.pl- niebawem będzie tam można obejrzeć zdjęcia z Festiwalu Tańca w Świdnicy.

zdjęcie 1
Puchary i dyplomy zdobyte.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here