Zimowa opowieść- Mikołaj w Wilczynie

205

Zimowa opowieść- Mikołaj w WilczynieI właśnie taką aktywnością wykazało się Stowarzyszenie Miłośników Wilczyna przy wsparciu mieszkańców i Pani Sołtys. Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie na zorganizowanie 6 grudnia imprezy mikołajkowej dla dzieci i dorosłych. Oprócz zorganizowania mikołajek udało się zakupić projektor multimedialny, który na pewno przyda się na wielu innych imprezach. Program spotkania był bardzo bogaty a to dzięki teatrowi Gargulec z Gdyni, który przybyłym gościom zgotował piękne przeżycia. Teatr Gargulec w składzie Michał Przybylski, Paulina Dylewska, Izabela Waszek i Jędrzej Dzierżyński to zawodowi aktorzy, którzy swoją działalnością związani są z najmłodszymi odbiorcami i zabawiają ich w całej Polsce.

Przedstawienie „Zimowa opowieść” było przepięknym przedstawieniem historii bałwanka, który był nieco zagubiony i trochę samotny. Ulepiony przez dziewczynkę Małgorzatkę nie wiedział co począć ma i co spotka na swojej drodze życia. Dzięki spotkaniu ze Śnieżynką, Zajączkiem i dzięki pomocy przybyłych dzieci odnalazł się i poznał co to prawdziwa zimowa przygoda. Zjeżdżał na nartach, ślizgał się po tafli lodu, spotkanie z okropnym ptaszyskiem też nie było takie straszne. Dowiedział się też, że podczas letnich wakacji, życie może być piękne i kolorowe. No i oczywiście na końcu okazało się, że nie musi być taki strasznie samotny, bo dobry Pan Mróz wyczarował dla niego Panią Bałwankową.

Dzieci przedstawieniem były zachwycone zresztą tak samo jak dorośli. Po przedstawieniu nadeszła pora na zabawy w oczekiwaniu na Mikołaja. Tańce i swawole ogarnęły wszystkich.Zimowa opowieść- Mikołaj w Wilczynie

A Ci co nie skorzy byli do ruchu, malowali pierniczki – wypieczone na tę okazję oraz bombki choinkowe. Inni częstowali się słodkościami, owocami oraz zimnymi i gorącymi napojami. No i w końcu nadeszła pora na przywitanie Mikołaja. Wszyscy zastygli w bezruchu, gdy usłyszeli odgłosy dzwonków – sanie zajechały. Święty Mikołaj został powitany piosenką „Taki duży, taki mały może świętym być” – oczywiście z odpowiednim układem tanecznym.

Mikołaj tak długo wyczekiwany, wręczał wszystkim dzieciom podarki – nagrody za dobre sprawowanie się podczas całego roku. Nagrody sprawiły wszystkim wielką radość a uśmiechy dzieci rozświetliły całą świetlicę – a może to były lampy błyskowe rozemocjonowanych rodziców – sama już nie wiem. Tak czy inaczej zabawa było cudowna. Dzieci pożegnały Mikołaja, dziękując za prezenty i zapraszając ponownie za rok!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here