15 medali dla karateków z Wiszni Małej i świetny występ w Turnieju Mikołajkowym

595

W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodników z województwa dolnośląskiego. Klub Jinkaku Kansei działający w gminie Wisznia Mała (sekcje w szkołach podstawowych w Krynicznie i Psarach) reprezentowało 29 adeptów wschodnich sztuk walki. Spisali się oni wyśmienicie, dzięki czemu możemy się pochwalić znaczą liczbą zdobytych medali. Spośród naszych zawodników największy sukces odniósł Aleksander Połowczuk, który wygrał dwie konkurencje. Dobry występ zanotowała Karolina Pogoda zdobywając srebrny i brązowy medal. Nie zawiedli zawodnicy z grupy zaawansowanej: Klaudia Bieszczad, Mikołaj Szymczuk, Krystian Wolny i Paweł Sobków. Wszyscy oni znaleźli się na podium w swych kategoriach wiekowych. Bardzo cieszą sukcesy najmłodszej grupy, sześciolatków i siedmiolatków, która treningi zaczęła od września tego roku – Maja Kopciusz i Nikodem Mizdra wygrali swoje konkurencje. Medale zdobyli również Bartosz Skrzypczak, Marysia Napierała, Marcin Sobków i Michał Sławiński.

I Turniej Mikołajkowym Karate WKF

Jesienią Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei z Kryniczna nie zwalnia tempa. Po świetnym występie młodych karateków z gminy Wisznia Mała w wojewódzkim turnieju karate o Puchar Siechnic (15. 11. 2014), gdzie udało się im zdobyć 15 medali przyszedł czas na rywalizację w turnieju mikołajkowym karate.  Także on zakończył się dla nas sukcesem, bowiem nasi mali karatecy wywalczyli 13 medali.

Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Arawashi oraz gminę Siechnice. W imprezie wzięło udział 150 młodych adeptów sztuk walki. Najmłodsi mieli pięć lat. Klub Jinkaku Kansei reprezentowało 29 zawodników z sekcji w Zespole Szkół w Krynicznie oraz w Szkole Podstawowej w Psarach. Dzięki ich świetnemu występowi możemy ponownie pochwalić się znaczną liczbą zdobytych medali.

Spośród naszych zawodników najlepiej spisał się Dawid Łobaczewski, wygrywając dwie konkurencje, kata i kumite. Kolejne dwa złote krążki dorzuciły: Celina Dynia, triumfując w konkurencji kata dziewcząt rocznik 2007-2006 oraz Maja Kopciuch, która po raz kolejny okazała się najlepsza w konkurencji kihon. Świetny występ zanotowali również: Mikołaj Szymczuk i Paweł Sobków, zdobywając po 2 brązowe medale. Wśród zawodników, którym udało się stanąć na podium należy wymienić: Bernarda Bernasińskiego, Klaudię Łobaczewską, Karolinę Pogodę, Oskara Mulcana oraz Marcina Sobków.