Weekend pełen atrakcji

93

Podróżnik w Bajce…

W piątek, 12 grudnia, o godz. 20, w obornickim klubie Bajka odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Bartoszem Malinowskim.

„Od ponad dziesięciu lat obserwuje życie nomadów w Mongolii i w Azji Centralnej. Przemierzał z koczownikami setki kilometrów konno, pieszo, na jakach mułach i wielbłądach. Lata przemian społecznych, gospodarczych i kulturowych zachodzących w środowisku nomadów doprowadziły do praktycznego wymarcia kultury tradycyjnych koczowników oraz do przekształcenia życia ludów wędrownych w model miejski. W poszukiwaniu rdzennych nomadów w lipcu 2014 roku dotarł do Afganistanu w góry Hindukuszu i Pamiru. Pokaz obejmuje relacje i zdjęcia z Kirgistanu, Mongolii, Tadżykistanu i Afganistanu wykonane w latach 2002-2014” – napisano na facebookowym profilu klubu.

Spotkanie z podróżnikiem będzie pierwszym z cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, które są planowane w obornickiej Bajce.

Warsztaty w Jarach

W piątek, 12 grudnia, o godz. 18 w świetlicy wiejskiej w Jarach odbędą się warsztaty robienia ozdób świątecznych. Chęć uczestnictwa można zgłaszać pod numerem (71) 312 38 09 lub mailowo lgdkwt@wp.pl

Świąteczne kiermasze w szkołach

W Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich, w niedzielę 14 grudnia, od godz. 9 do 14 odbędzie się kiermasz świąteczny, na którym będzie można zakupić świąteczne ozdoby i domowe, pyszne wypieki. Organizatorem przedsięwzięcia jest rada rodziców.

W tę samą niedzielę, w Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach Śl. odbędzie się kiermasz połączony z innymi atrakcjami. Początek imprezy zaplanowano na godz. 9.30, a zakończenie około godz. 15.30. Gościem specjalnym będzie Bogusław Ogrodnik, podróżnik, rekordzista świata, zdobywca najwyższych szczytów, między innymi Mount Everest, Kilimandżaro, Mont Blanc, a inną  jego pasją jest nurkowanie. Wszyscy, którzy mają w niedzielę niewiele czasu, ale chcieliby posłuchać o dalekich wyprawach powinny przyjść do hali sportowej „trójki” około godz. 13 – 13.20 (tak, aby przed wielkim finałem zdążyć jeszcze obejrzeć wystawę). Co ciekawe, podróżnik przyjedzie ze swoimi dziećmi, które mają bardzo podobne zainteresowania. W programie kiermaszu znajduje się nie tylko sprzedaż ozdób świątecznych i ciast, ale także wyjątkowa wystawa zdjęć, występ chóru szkolnego, pokaz tańca baletowego STK „Sofija”, warsztaty z robotek ręcznych i majsterkowania. Jak zapewniają organizatorzy, wszystkie te atrakcje będą się odbywać w rodzinnej, przyjaznej atmosferze, przy kawie i herbacie.

Wieczór warsztatów

W poniedziałek, 15 grudnia, o godz. 18, Uniwersytet Dorosłego Człowieka zaprasza na Wieczór Warsztatów Bożonarodzeniowych, który odbędzie się w sali OKSiR-u w Wiszni Małej. W programie imprezy spektakl w wykonaniu samorządu uczniowskiego z ZS w Krynicznie, malowanie bombek, układanie stroików przy wspólnym kolędowaniu, składanie życzeń. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 10 zł. Swoje zgłoszenia można składać pod nr tel (71) 312 70 76 lub 501 411 229.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here