Mocna ekipa z Ozorowic

857

Dobiegły końca jesienne zmagania bieżącego sezonu w lokalnej klasie C, która podlega strukturom Ludowych Zespołów Sportowych. Warto zaznaczyć, że drużyna, która na koniec rozgrywek zajmie pierwsze miejsce w tabeli, uzyska przepustkę do wrocławskiej klasy B, którą zarządza już Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że w 2009 roku właśnie DZPN z prezesem Andrzejem Padewskim na czele, próbował wykluczyć ze swoich rozgrywek ozorowicki klub. Nieoficjalnie powodem tego zamieszania były nieprzyzwoite zachowania piłkarzy tej drużyny podczas meczów. Ostatecznie jednak „przepychanka” ta zakończyła się pomyślnie dla Avii, która zdegradowana nie została.

Dzisiaj w Ozorowicach wszystkie osoby działające w klubie wraz z piłkarzami, chcą stworzyć nową historię, a najlepszym sposobem na to są po prostu pozytywne wyniki sportowe. W jesiennej części bieżącego sezonu piłkarze z Ozorowice zaprezentowali wysoki i stabilny kunszt piłkarski. W 14. rozegranych spotkaniach zespół ten zanotował aż 12 zwycięstw, tylko raz zremisował i raz schodził z murawy pokonany. Ekipa z Ozorowice zaaplikowała rywalom aż 62 gole, co daje znakomitą średnią, nieco ponad 4 bramki na mecz, a straciła zaledwie 17 bramek i może pochwalić się najszczelniejszą defensywą w lidze. Boisko Avii, to prawdziwa twierdza, gdyż gospodarze w 7. rozegranych meczach przed własną publicznością ani razu nie zaznali smaku porażki. Aktualny lider klasy C tylko w dwóch pojedynkach stracił punkty. W meczu 4. kolejki zremisował bezbramkowo na wyjeździe z LZS Komorowo i w 12. serii spotkań przegrał w Krościnie Wielkiej 0:4. Najskuteczniejszym zawodnikiem aktualnego lidera jest Przemysław Tylecki, autor 18. goli dla swojej drużyny, a tylko 3 bramki mniej ma na swoim koncie Paweł Widziak.

Cieszy nas skuteczność zespołu, dobre wyniki i znakomita atmosfera. Mamy bardzo młody zespół, opierający się tylko i wyłącznie na chłopakach, którzy mieszkają w Ozorowicach i to jest nasz kolejny atut, który dobrze rokuje na przyszłość Działalność klubu utrzymujemy tylko ze środków gminnych i nie ukrywamy, że naszym celem jest awans do wrocławskiej klasy B. Wierzymy, że uda nam się to założenie zrealizować w tym sezonie – stwierdził  prezes Avii Ozorowice Piotr Kwieć. Swoją drogą nic dziwnego, że wyniki sportowe drużyny idą w zgodnej parze z działalnością klubową. Kiedy na ” jednym pokładzie” ma się grającego prezesa i skarbnika, a za sterem ambitnego szkoleniowca, to po prostu wszystko musi przynieść pozytywne efekty. Warto przypomnieć, że w tym roku kalendarzowym ozorowiccy piłkarze wywalczyli już Puchar Lata Gminy Wisznia Mała.

 

Kadra Avii Ozorowice:

Bramkarze: Piotr Wawrzykowski, Paweł Kondracki.

Obrońcy: Paweł Ilan, Adam Matusik, Krzysztof Jasiński, Łukasz Stefaniak.

Pomocnicy: Krzysztof Iwan, Adam Kozik, Michał Nowakowski, Dariusz Wiatr, Kazimierz Stefaniak, Paweł Olbert.

Napastnicy: Przemysław Tylecki, Paweł Widziak, Piotr Nowakowski, Piotr Kwieć.

Trener: Paweł Król.

Masażysta: Jarosław Olbert.

Prezes klubu: Piotr Kwieć.

Skarbnik: Paweł Kondracki.

Członkowie Zarządu klubu: Feliks Kondracki, Zbigniew Kwieć.

 

Wyniki jesiennych meczów Avii Ozorowice:

 

I kolejka: Avia Ozorowice – Albatros Lubiel 12:0

II kolejka: Start Bychowo – Avia Ozorowice   1:6

III kolejka: Avia Ozorowice – SKS Złotów   3:1

IV kolejka: LZS Komorowo – Avia Ozorowice 0:0

V kolejka: Avia Ozorowice – Błękitni Pawłów T. 3:0 (walkower)

VI kolejka: SKS II Głuchów Górny – Avia Ozorowice   1:4

VII kolejka: Avia Ozorowice – Pogoń Łapczyce 4:1

VIII kolejka: Sokół Ujeździec Mały – Avia Ozorowice 1:3

IX kolejka: Avia Ozorowice – LZS Brzeźno 7:2

X kolejka: Amesko Szczytkowice – Avia Ozorowice 0:2

XI kolejka: Avia Ozorowice – LKS Paniowice 7:1

XII kolejka: LKS Krościna Wlk. – Avia Ozorowice 4:0

XIII kolejka: Avia Ozorowice – KS Postolin 3:1

XIV kolejka: Struga Czatkowice – Avia Ozorowice 4:8

XV kolejka: Avia Ozorowice – pauza

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here