Żmigrodzianie wywalczyli brąz w halówce

760

Do hali sportowej w Chocianowie w sobotę zjechało się 8 drużyn, które wcześniej zwycięsko przebrnęły przez eliminacje gminne, powiatowe oraz strefowe. Powiat trzebnicki reprezentowali wychowankowie Piasta Żmigród urodzeni w latach 1999-2000, którzy na co dzień trenują pod okiem Mariusza Kłosa. I właśnie z tym opiekunem młodzi żmigrodzianie udali się na dolnośląski finał.

Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie w grupy w których rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”, a jeden mecz trwał 2 x 8 minut. Zwycięzcy grup otrzymywali przepustki do wielkiego finału, a zespoły z drugich miejsc walczyły w meczu o brązowy medal. Juniorzy Piasta w pierwszym meczu grupowym wygrali z Polonią Środa Śląska 1:0, a autorem zwycięskiego gola był Arkadiusz Pudłowski. W drugim spotkaniu żmigrodzianie odnieśli jeszcze bardzie okazałe zwycięstwo. Tym razem ich wyższość musieli uznać reprezentanci Gimnazjum z Marcinowic, którzy trzykrotnie wyciągali piłkę z własnej bramki po skutecznych strzałach Karola Krasa, Jana Lewka i Jakuba Susła. Niestety w  ostatnim meczu grupowym podopieczni trenera Mariusza Kłosa przegrali z Oławą 0:1 i ostatecznie to właśnie oławianie zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do finału głównego.

Żmigrodzkie nadzieje futbolu natomiast miały przed sobą mecz o 3. miejsce w turnieju. Pojedynek z gimnazjalistami ze Zgorzelca był bardzo emocjonujący, ale to ekipa z powiatu trzebnickiego strzeliła jednego gola autorstwa Jakuba Husarza i wywalczyła brązowy medal. W wielkim finale Oława przegrała ze Ścinawką Średnią 1:2.

Po zakończeniu zmagań miała miejsce tradycyjna dekoracja wszystkich uczestników. Piast Żmigród oprócz zdobyczy medalowej otrzymał również nagrodę indywidualną. Jakub Hatowski w całym turnieju wpuścił tylko jedną bramkę i został uznany najlepszych golkiperem. – We wszystkich rozegranych meczach popełniliśmy tylko jeden błąd, w ostatnim spotkaniu grupowym z Oławą. To zadecydowało, że oławianie wyprzedzili nas w tabeli o 1 punkt i awansowali do finału. Szkoda, ale taka jest piłka. Ja osobiście chciałbym podziękować chłopakom za ambitną postawę i wywalczone nagrody – podsumował dolnośląski finał opiekun żmigrodzian Mariusz Kłos.

 

Kadra Piasta Żmigród: Jakub Hatowski, Michał Krawczyszyn, Dawid Poprawa, Adrian Balcerzak, Karol Kras, Bartosz walczak, Jan Lewek, Arkadiusz Pudłowski, Jakub Suseł, Jakub Husarz, Mariusz Kłos – trener.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 

1.Gimnazjum Ścinawka Średnia – powiat kłodzki,

2. APN Oława – powiat oławski,

3. Piast Żmigród – powiat trzebnicki,

4. Gimnazjum nr 2  Zgorzelec – powiat zgorzelecki

5. Gminne Gimnazjum w Lubinie – powiat lubiński

6. GLKS/ Gimnazjum Marcinowice – powiat świdnicki

7. Pogoń Wleń – powiat lwówecki,

8. Polonia Środa Śląska – powiat średzki.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here