Sezon na Mikołaja, czyli czym możemy obdarować naszych bliskich

174

Towaru w naszych sklepach nie brakuje, wybór jest ogromny i nietrudno kupić „jakiś tam” prezent. Jednakże okres Bożego Narodzenia to czas magiczny i często chcemy obdarować wtedy naszych bliskich czymś specjalnym, cudeńkiem oryginalnym i jedynym, takim, którego nikt inny nie będzie miał. Czy w epoce królowania hipermarketów z masową produkcją można coś takiego znaleźć? Zostawmy zatem samochód i wybierzmy się na zakupy piechotą, aby nie przeoczyć malutkich sklepików ukrytych na ulicach naszego miasta.

Ostatnio pojawiły się u nas sklepy z rękodziełem. Jako prezent sprawdza się zawsze, bo wytwór rąk ludzkich jest zawsze jedyny i niepowtarzalny. Dobrym podarunkiem może być nietuzinkowa biżuteria. Znajdziemy taką w O`la atelier i Niezapominajce- ręcznie robiona, każdy okaz inny, w każdym zawarta jest cząstka duszy twórcy, który ją wykonał. Obok biżuterii znajdziemy tam również ręcznie wykonane zabawki, torebki, zeszyciki świetnie nadające się na notatniki lub pamiętniki, obrazy. Jeśli ktoś nie może się zdecydować, sklep proponuje bony o różnej wartości na zakup swoich wyrobów. Do prezentu można tam też dokupić bardzo atrakcyjne opakowanie-torebkę lub pudełeczko- wszystko misterna praca ludzkich rąk.
Jeżeli nie rękodzieło, to może kosmetyk? Najlepiej naturalny, bo są modne, no i oczywiście hipoalergiczny, żeby przypadkiem obdarowany nie dostał po nim uczulenia. Do tego koniecznie powinien być w wymyślnym pudełeczku słoiczku lub buteleczce, aby nie tylko pieścił skórę,ale i cieszył oko. W Białym Jeleniu czekają na klientów zestawy świąteczne w estetycznych opakowaniach, ale koniecznie też musimy odwiedzić Magiczną Mydlarnię. Oba sklepy efektownie zapakują zakupiony w nich towar.
Do mikołajkowej paczki niezbędne będą również słodycze. w cukierniach znajdziemy lukrowane pierniki, a jak dobrze poszukamy, to uda nam się kupić ręcznie robione słodycze- cukierki, lizaki (Słodkie Co Nieco). Na pewno dobrze będzie dołożyć pomarańcze i jabłka, żeby ślicznie pachniało. No i nasz prezent już gotowy.
Dla wszystkich klientów, którym brak czasu nie pozwala biegać po sklepikach pozostają jeszcze wielkie markety. Tam też coś znajdziemy. W jednym miejscu uda nam się kupić prezent, słodycze i opakowanie, a świąteczne podarunki możemy załatwić przy okazji codziennych zakupów i w dogodnej dla nas porze dnia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here