Szykuje się zmiana rozkładu jazdy pociągów

108

Jak podaje nam rzecznik prasowy PKP Polskich Linii kolejowych S.A. Mirosław Siemieniec: Od nowego rozkładu jazdy pociągów – który zacznie obowiązywać od 14 grudnia – nie zmieni się ilość pociągów lokalnych. Zwiększy się (o 3 pary pociągów) ilość połączeń z Wrocławia do  Obornik Śląskich, Żmigrodu i Rawicza. Dodaje również, iż: obecnie małe stacje i przystanki na tej linii, na terenie woj. dolnośląskiego, obsługuje  13 par pociągów na dobę i taka sama ilość połączeń zostanie utrzymana po zmianie rozkładu jazdy. Zmienią się nieco godziny kursowania. Istotną, korzystną dla pasażerów zmianą jest kolejne skrócenie czasu przejazdów. Jest to efekt prowadzonej od kilku lat gruntownej modernizacji linii. Dowiadujemy się, że po zmianie rozkładu jazdy do Obornik Śląskich z Wrocławia dojedziemy w około 30 minut, natomiast do Osoli w około 36 minut. I tutaj różnica w czasie jest znaczna, gdyż podczas prowadzonych remontów na trasie, czas podróży do Osoli wynosił ponad godzinę.

Zmiany w rozkładzie jazdy nie ominą również trzebniczan podróżujących szynobusem. Tu wydaje się, że zajdą znaczące zmiany. Godziny odjazdów mogą się różnić od tych obowiązujących obecnie o kilkanaście, a nawet o kilkadziesiąt minut. Liczba kursów nie ulegnie zmianie, za to większością z nich będziemy mogli dojechać do Dworca Głównego. Najwyraźniej prace remontowe prowadzone dotychczas w okolicach stacji Mikołajów zbliżają się ku końcowi.
 Pamiętajmy, że aktualny rozkład jazdy obowiązuje tylko do 13 grudnia. Warto więc zawczasu zainteresować się zmianami jakie zostaną wprowadzone. Niestety Koleje Dolnośląskie nie opublikowały jeszcze tabeli kursów obowiązującej od 14 grudnia, więc planując podróże przedświąteczne i te w czasie świąt trzeba wyszukać interesujące nas kursy w ogólnej wyszukiwarce połączeń PKP lub zasięgnąć informacji na infolinii pod numerem telefonu 19757.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here