Ostatnie w tym roku Wieczory Lisztowskie

91

W czwartek 4 grudnia  artysta zagra dwa koncerty w Trzebnicy, w Pałacyku Starostwa Powiatowego na Leśnej: o godz.12.30 dla młodzieży w cyklu „Jak słuchać Muzyki?”, a o godz.18 rozpocznie się recital wieczorny. Następnego dnia – piątek 5 grudnia o godz.18.30 Wieczór Lisztowski odbędzie się w Saloniku Czterech Muz w Obornikach Śląskich. Słowo o muzyce – Juliusz Adamowski.

Pianista urodził się w 1976 r. w Karagandzie (Kazachstan). Jest absolwentem Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie (łącznie ze studiami podyplomowymi) oraz Centralnej Szkoły Muzycznej przy tym Konserwatorium. W obu tych uczelniach kształcił się w latach 1992 – 2001 pod kierunkiem profesora Jurija Slesariewa. W latach 2003 – 2004 studiował w „Accademia Pianistica Incontri col Maestro” w Imoli (Włochy) u Lazara Bermana oraz uzupełniająco u Borisa Petruszanskiego.

Poza nagrodą na konkursie lisztowskim we Wrocławiu Aleksiej Komarow jest laureatem m.in.:

– V nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (1996);

– II nagrody na VII Concorso Internazionale per Pianoforte Orchestra Citta di Cantu (Włochy, 1997);

– II nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2001);

– IV nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym pamięci Vladimira Horowitza w Kijowie (Ukraina – 2003).

Był uczestnikiem XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000). W roku 1999 otrzymał stypendium Yamaha European Foundation.

Koncertuje jako solista – recitale i koncerty symfoniczne w Japonii, Kazachstanie, Niemczech, Polsce, Rosji, Słowenii i we Włoszech. Był jurorem pierwszej i drugiej edycji konkursów dla młodych pianistów „Chopin`s Golden Ring” w Radovljicy (Słowenia – 2005, 2006).

Warto, naprawdę warto skorzystać z tej okazji i posłuchać muzyki wielkiej, prawdziwej i potrzebnej, która zabrzmi w salkach koncertowych naszych miasteczek. Zapraszamy!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here