Będzie jarmark w starostwie

147

W niedzielę, 7 grudnia, w budynku Starostwa Powiatowego w Trzebnicy odbędzie się wielka rękodzielnicza uczta, a to za sprawą kończącego się właśnie corocznego cyklu warsztatów drobnej wytwórczości organizowanych przez obornicką Fundację Raban. Będzie można podziwiać prace uczestników projektu, jak również zakupić oryginalne dzieła okolicznych rękodzielników. Będzie to również doskonała okazja, aby zaopatrzyć się w niepowtarzalne świąteczne prezenty.

Dla dzieci zorganizowane będą warsztaty art-recyklingu. Instruktorzy z Rabanu pokażą jak w prosty sposób można kreatywnie przetworzyć różne domowe odpadki.

W tym roku odbyła się już trzecia edycja projektu. Pierwsza miała miejsce w 2012 roku i prowadzona była w Obornikach Śląskich. Przez ostatnie dwa lata zajęcia odbywały się w Trzebnicy, dzięki wsparciu finansowemu i gościnności Starostwa Powiatowego.

Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże. Aż żal, że pomieszczenia, w których się odbywały nie są z gumy i nie można było przyjąć większej ilości miłośników rękodzieła. Chętnych przyciągnęła na pewno chęć poznania nowych technik lub doskonalenia już znanych, tym bardziej, że wszystkie oferowane warsztaty były bezpłatne. Można było nauczyć się miedzy innymi krywulki na krosienku, wycinanki ludowej, linorytu, a także filcowania na mokro oraz tkactwa recyklingowego. Powstałe prace będzie można zobaczyć na wystawie towarzyszącej kiermaszowi.

Fundacja „Raban” wraz ze Starostwem Powiatowym w Trzebnicy zaprasza wszystkich miłośników ” ręcznej roboty” na jarmark oraz wystawę 7 grudnia w godzinach od 15 do 19 do sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Trzebnicy przy ulicy Leśnej 1. 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here