Co się buduje w Trzebnicy i okolicach?

1793

Triada Dom

Obecnie Triada kończy inwestycję zlokalizowaną przy ulicy Św. Jadwigi – nawiasem mówiąc – vis a vis naszej byłej redakcji. Niski, bardzo estetycznie zrealizowany budynek, idealnie wkomponował się w dotychczasową zabudowę tej ulicy, która z jednej strony jest położona blisko ścisłego centrum Trzebnicy, a z drugiej – jest nieco spokojniejsza niż położona opodal ulica Daszyńskiego, będąca jej ważniejszą arterią.
Biorąc pod uwagę potencjał lokalizacji nieruchomości, potencjał gospodarczy Trzebnicy, jak również fakt, że kupno i wynajęcie takiego lokalu może być świetną inwestycją na przyszłość, nie powinno być problemów ze zbyciem poszczególnych nieruchomości. Zresztą, sama Triada bierze pod uwagę wynajęcie lokali i czerpanie profitów z tytułu czynszu.

PSG Deweloper

PSG Deweloper ukończył niedawno niezwykle efektowną inwestycję, którą jest osiedle „Zdrój”, położone w okolicach stawów oraz Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój”. Chociaż ceny mieszkań nie były najniższe, to zostały one dość szybko wykupione i wiele osób, które nie zdecydowały się załapać na zakup nieruchomości od tego właśnie dewelopera, musiało „obejść się smakiem”. Obecnie na rynku wtórnym można spotkać sporadycznie pojawiające się oferty sprzedaży mieszkań na tym osiedlu, ale są one wyższe, aniżeli w chwili dokonywania sprzedaży przez PSG i to nie tylko z uwagi na fakt, że są one obecnie wykończone „pod klucz”.
W chwili obecnej w fazie budowy znajduje się kolejna inwestycja realizowana przez PSG – „Bukowe Osiedle”, zlokalizowane przy ulicy Oleśnickiej w Trzebnicy. Podobnie jak osiedle „Zdrój”, również i te osiedle będzie posiadało atrakcyjną infrastrukturę (plac zabaw dla dzieci, brukowane drogi wewnętrzne), co bez wątpienia doda inwestycji prestiżu, a mieszkańcom – poczucia komfortu.

Styrobud

Na obornickim rynku mieszkaniowym dostępne są nieruchomości wybudowane przez Styrobud. W poprzednich latach deweloper ten zrealizował, między innymi, inwestycję przy ulicy Dworcowej (kolorowy budynek niemalże vis a vis Urzędu Miasta), która idealnie wkomponowała się w istniejącą zabudowę. Obecnie deweloper ten w ofercie posiada mieszkania w domach wielorodzinnych przy ulicy Herberta w Obornikach Śląskich, które – co szczególnie ważne – spełniają wymagania programu „Mieszkanie dla Młodych”, pomimo restrykcji popularnego wśród młodszych nabywców mieszkań.
Osoby ceniące sobie niezależność, dysponujące nieco większą gotówką (lub przynajmniej zdolnością kredytową), mogą skorzystać z innej oferty Styrobudu i zakupić domek jednorodzinny na osiedlu w Wilczynie, położonym około 3 km od Obornik Śląskich. Warto zauważyć, że deweloper posiada w tym zakresie bogatą ofertę, ponieważ powierzchnia domów wynosi od około 88 do ponad 200 m kw.; zróżnicowana jest również powierzchnia działek, na których domy te są posadowione.

Elasbud KB

Kolejna obornicka firma deweloperska, prowadzona przez Lesława Salwiraka, w ciągu ponad 30 lat działalności pozytywnie zapisała się w świadomości mieszkańców i klientów. Obecnie firma realizuje inwestycję w okolicy ulicy Grunwaldzkiej w Obornikach Śląskich, gdzie oferuje na sprzedaż 26 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, które spełniają wymagania programu „Mieszkanie dla Młodych”. Chociaż lokalizacja wydaje się być odległa od centrum miasta, to bez wątpienia atutem jest bliskość lasu, do którego można udawać się na spacery z dziećmi i aktywnie spędzać czas wolny.
Klienci posiadający inne wymagania mogą skorzystać z oferty firmy Elasbud KB i kupić dom jednorodzinny w Pęgowie, czy też zakupić działkę budowlaną w Pęgowie lub Wysokim Kościele. W tym zakresie deweloper posiada elastyczną ofertę, ponieważ wraz z kupnem działki można zlecić budowę domu – kompleksową, albo do określonego etapu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here